Do Košíc mieri nový investor, pribudne 200 pracovných miest

Hľadám prácu
Košice 6. februára (TASR) – V priemyselnom a logistickom parku vo Veľkej Ide pri Košiciach by do konca roka malo pribudnúť 200 nových pracovných miest. Vyhlásil to dnes pred novinármi poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (SDKÚ-DS).

"Pre mňa je potešujúce, že tento park sa stal realitou bez jediného eura dotácií," povedal s tým, že momentálne je zamestnaných už 500 ľudí. "Navštívil som firmu IEE, ktorá je dodávateľom pre automobilový priemysel. Táto firma plánuje zamestnať ďalších 50 ľudí, najmä vo vývoji, keďže chce svoje vývojové pracovisko presunúť z Luxemburgu do Košíc," objasnil Štefanec.

Avizoval tiež príchod novej firmy do priemyselného parku. "Ide o švajčiarsku spoločnosť Oerlikon, ktorá vyrába povrchové úpravy pre automobilový priemysel. Do konca roku plánujú zamestnať 150 pracovníkov," doplnil a dodal, že zároveň sa vo Veľkej Ide bude stavať pre túto firmu nová výrobná hala.

Štefanec sa dohodol s prevádzkovateľom priemyselného parku na podporných aktivitách aj v Bruseli, kde sa chce snažiť oslovovať aj ďalších dodávateľov. Pre automobilový priemysel a jeho rozvoj na Slovensku je dôležitý rozvoj subdodávateľov," poznamenal. Pre porovnanie uviedol, že v súčasnosti je pomer dodávok zo Slovenska a zo zahraničia 40 ku 60. "Ak by sa to podarilo otočiť tak, že 60 % dodávok pre tieto firmy by bol zo slovenskej produkcie, znamenalo by to päťpercentný nárast HDP," doplnil.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie