Polícia vykonala kontroly na odhalenie nelegálnej migrácie v rámci územia SR

Spravodajstvo
Bratislava 4. februára (TASR) - Posledné dva januárové dni uskutočnila slovenská polícia rozsiahle kontroly na odhalenie nelegálnej migrácie v rámci územia SR, keď sa do akcie zapojilo takmer 400 príslušníkov polície - poriadkoví, dopravní, železniční policajti a príslušníci hraničnej a cudzineckej polície.

Súčinnosť pri kontrolách poskytli aj zamestnanci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny i príslušníci Colného úradu. "Policajti skontrolovali 1277 rôznych objektov, medzi nimi ubytovacie zariadenia, stavby, verejné priestranstvá, ale aj vlaky, autobusy a stanice, kontrole podrobili tiež osobné i nákladné vozidlá. Zistili 94 rôznych priestupkov a 19 správnych deliktov. Tie sa týkali prevažne porušenia povinností ubytovateľa, kde je možné uložiť pokuty až do výšky 3300 eur. Policajti zaistili 19 cudzincov, ktorí sa vlakom chceli dostať na územie Slovenska z Maďarska, kde sú žiadateľmi o azyl. Z tohto dôvodu budú opäť vrátení do Maďarska. Ďalších 29 osôb predviedli na policajné útvary a šesť osôb zadržali pre podozrenie z nelegálnej práce," informovala dnes TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Celková nelegálna migrácia na území Slovenskej republiky v roku 2014 v porovnaní s rokom 2013 vzrástla o 19,5 percenta. "Nárast počtu zadržaných nelegálnych migrantov evidujeme najmä v oblasti nelegálnych pobytov. Najvyššou mierou k nárastu prispeli štátni príslušníci Kosova, Sýrie, Afganistanu, Iránu a Palestíny, ktorí v druhej polovici minulého roka začali vo zvýšenej miere vstupovať na územie Slovenska z Maďarska," dodala hovorkyňa Baloghová.

Na zamedzenie sekundárnej migrácie cudzincov ako aj v súvislosti s plnením úloh v oblasti realizácie kompenzačných opatrení na zabezpečenie kontroly nelegálnej migrácie, bude polícia aj v budúcnosti realizovať podobné preventívne celoslovenské akcie.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie