Na 2360 základných a stredných školách dostali interaktívne učebne

Spravodajstvo
Bratislava 3. februára (TASR) - Nové interaktívne učebne získalo vďaka národnému projektu "Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety" 2360 základných a stredných škôl. Učitelia tak môžu zapájať žiakov do vyučovacieho procesu prostredníctvom animácií, videí či iného digitálneho obsahu. Niektoré školy však modernú techniku odmietli.

"V prvej fáze národného projektu, ktorá prebehla v roku 2013, sme oslovili všetky školy so sídlom mimo Bratislavského samosprávneho kraja, pričom približne 150 škôl techniku odmietlo. Aj tieto školy však dostali ponuku účasti na národnom projekte - a to formou budúceho prístupu k digitálnemu učivu," uviedol vedúci odborný pracovník projektu Andrej Stančík. Školám, ktoré o interaktívnu učebňu prejavili záujem, bola od mája do decembra 2014 dodaná a namontovaná technika: notebook, interaktívna tabuľa a ozvučenie. Vybavenie interaktívnych učební je počas obdobia trvania národného projektu zapožičané školám. Po jeho skončení, teda 1. decembra 2015, bude prevedené do majetku škôl.

Vďaka národnému projektu sa podarilo na vybavenie interaktívnych učební vynaložiť takmer 5,35 milióna eur, z väčšej časti pritom išlo o zdroje EÚ. V súčasnosti môže na svojich hodinách využívať digitálne učivo viac ako 40.000 učiteľov na 2360 školách. Technika bola dodaná do väčšiny základných a stredných škôl na území celého Slovenska, s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.

V súčasnosti národný projekt pokračuje vo svojej ďalšej fáze, a to je prijímanie a spracúvanie učiteľských scenárov k tzv. "digitálnym objektom". Ide o dvoj- až pätnásťminútové animácie, videá a iný digitálny obsah s jasným vzdelávacím cieľom, ktoré môžu učitelia používať na hodinách ako zatraktívnenie štandardného vzdelávacieho procesu.

Národný projekt "Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety" je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Vzdelávanie.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie