Vysokoškoláci môžu získať štipendiá do postsovietskych krajín

Spravodajstvo
Bratislava 3. februára (TASR) - Slovenskí vysokoškoláci môžu v budúcom roku absolvovať štipendijné pobyty v piatich postsovietskych krajinách - Bielorusko, Kazachstan, Litva, Ruská federácia a Ukrajina. Uzávierka online žiadostí je v priebehu februára a marca. Informuje o tom Slovenská akademická informačná agentúra (SAIA).

Vysokoškoláci môžu absolvovať maximálne desaťmesačné štipendijné pobyty. Doktorandi môžu získať štipendium na výskumný pobyt v trvaní jedného až desiatich mesiacov, do niektorých krajín sa o výskumné štipendium môžu uchádzať aj vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci vysokých škôl. Vybraným štipendistom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR hradí cestovné náklady do miesta pobytu a späť, v niektorých krajinách aj príplatok k štipendiu, ktoré poskytuje prijímajúca krajina.

Podrobné informácie o podmienkach uchádzania sa o štipendium, ako aj o spôsobe podania žiadosti nájdu záujemcovia v databáze štipendií a grantov www.granty.saia.sk.

Okrem štipendií, ktoré vyplývajú z bilaterálnych dohôd, môžu študenti magisterského a doktorandského štúdia získať na maximálne ročný študijný alebo výskumný pobyt aj štipendium Národného štipendijného programu SR, ktorého administrátorom je SAIA. Aktuálna uzávierka programu, ktorý od roku 2006 podporil štipendijné pobyty v zahraničí vyše 1300 slovenských vysokoškolákov a doktorandov, je 30. apríla na portáli www.stipendia.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie