Ekonomika Slovenska tento rok porastie o 2,9 % vďaka domácej spotrebe

Spravodajstvo
Bratislava 3. februára (TASR) – Slovenská ekonomika porastie v tomto roku o 2,9 %. Vyplýva to z aktualizovanej prognózy Inštitútu finančnej politiky (IFP) pri ministerstve financií, ktorú dnes predstavil šéf rezortu Peter Kažimír (Smer-SD). Štát tak zvýšil svoj septembrový odhad rastu na úrovni 2,6 % hrubého domáceho produktu (HDP).

"Dobrou správou pre krajinu je, že oživenie slovenskej ekonomiky pokračuje zdravým tempom napriek značným problémom, ktoré máme vo vonkajšom prostredí, kľúčovo v eurozóne. Naša malá otvorená ekonomika zostáva stabilná, investori nám dôverujú a celkom sme optimistickí pri pohľade do budúcnosti," uviedol Kažimír na tlačovej konferencii v Bratislave.

Hlavným ťahúňom ekonomiky Slovenska by mala byť aj v roku 2015 robustná spotreba domácností. "Vyšší nárast spotreby domácností odráža pokračujúci pozitívny vývoj na trhu práce, pozitívny je aj spotrebiteľský sentiment. Pozitívne bude na rast vplývať aj rast našich obchodných partnerov a, samozrejme, pozitívom budú aj priaznivé ceny energií, hlavne mám na mysli svetové ceny ropy," zdôraznil minister financií.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie