Študenti i pedagógovia môžu absolvovať toto leto 16 jazykových kurzov

Školy a vzdelávanie
Bratislava 2. februára (TASR) - Vďaka štipendiám, ktoré vyplývajú z bilaterálnych dohôd v oblasti vzdelávania, môžu slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a výskumníci absolvovať tento rok v lete kurzy francúzskeho jazyka v Belgicku či nemčiny v Rakúsku. Celkovo na 16 letných jazykových kurzov z 13 jazykov sa môžu záujemcovia prihlásiť prostredníctvom Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA).

Ako TASR informoval Ján Chlup zo SAIA, termín on-line uzávierky žiadostí o štipendiá je v priebehu februára a marca. "Prvá je už 5. februára na letný kurz bulharského jazyka," podotkol. Podrobné informácie o podmienkach udelenia štipendia, ako aj o spôsobe podania žiadosti nájdu podľa slov záujemcovia v databáze štipendií a grantov na webovej stránke SAIA. Okrem francúzštiny, nemčiny a bulharčiny sa slovenskí študenti či vysokoškolskí učitelia môžu zdokonaliť aj v bieloruštine, gréčtine, chorvátčine, litovčine, maďarčine, poľštine, rumunčine, ruštine, slovinčine či srbčine.

Okrem trojtýždňových a štvortýždňových letných jazykových kurzov sa môžu záujemcovia uchádzať aj o štipendiá na jazykové kurzy počas akademického roka, a to o mesačný kurz arabského jazyka v Egypte, mesačný seminár ukrajinského jazyka a ročný kurz hindského jazyka v indickej Agre.

SAIA je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami posilňuje občiansku spoločnosť a napomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie