SOŠ polytechnickú čaká výstavba nových dielní praktického vyučovania

Spravodajstvo
Nitra 30. januára (TASR) – Stredná odborná škola polytechnická v Nitre získala certifikát kvality. Ten je podľa riaditeľky školy Oľgy Hodálovej ocenením kvality výučby i pedagógov a prínosom bude najmä vo vzťahu k firmám, s ktorými škola spolupracuje. "V máji 2012 sme otvorili v priestoroch našej školy CNC centrum, o rok neskôr sme sa stali Centrom odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť CNC technológií. Odvtedy sme vyškolili vyše 300 denných študentov a 60 ľudí sme rekvalifikovali," povedala Hodálová.

Zriaďovateľom HTEC vzdelávacieho strediska bola spoločnosť Haas, ktorá patrí k najväčším svetovým výrobcom počítačom riadených obrábacích strojov a vývojárom CNC technológií. Vzdelávacie stredisko je určené študentom školy, ale aj verejnosti. "Ponúkame rekvalifikačné kurzy pre verejnosť a súčasne sme školiacim strediskom aj pre okolité firmy. Prioritou však zostávajú naši študenti," skonštatovala Hodálová. Vybudovanie centra má podľa jej slov veľký vplyv na úspešnú prípravu žiakov pre potreby zamestnávateľov v strojárskom priemysle na celom Slovensku. "Podľa našich posledných prieskumov sa uplatniteľnosť našich študentov v praxi pohybuje na úrovni 84 percent," tvrdí Hodálová. Aj to je jeden z dôvodov, prečo škola zaznamenala veľký nárast počtu uchádzačov o štúdium, v porovnaní s predchádzajúcim rokom až dvojnásobný.

Financie na kúpu CNC strojov vo výške 134.000 eur v čase zriadenia centra získala škola z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Programové vybavenie a zaškolenie učiteľov zabezpečila firma Haas. Škola sa naďalej zapája do rôznych projektov, pomocou ktorých stredisko modernizuje. "Čaká nás investícia do prístavby nových dielní praktického vyučovania. Chceme do nich umiestniť nové technológie," informovala Hodálová. V súčasnosti je projekt vo fáze prípravy projektovej dokumentácie a územného konania.

Certifikát kvality ISO 9001:2009 pre SOŠ polytechnickú
Tu bude player
Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie