Univerzita Komenského ponúka 768 študijných programov

Školy a vzdelávanie
Bratislava 26. januára (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave ponúka celkovo 768 študijných programov, čo je najviac na Slovensku. Od budúceho akademického roka k nim majú pribudnúť dva bakalárske programy vyučované na Prírodovedeckej fakulte UK v anglickom jazyku - Environmental Studies a Biological Chemistry. TASR o tom informovala vedúca Oddelenia vzťahov s verejnosťou UK Andrea Földváryová.

V prípade študijných programov na UK ide podľa jej slov o širokú paletu spoločenských, pedagogických, lekárskych, prírodovedných, ekonomických, právnych či teologických študijných odborov.

"Predpokladáme, že tento rok bude zo strany maturantov najväčší záujem o všeobecné lekárstvo, právo, biológiu, farmáciu či psychológiu," povedal prorektor UK pre študijné veci Ján Pekár.

Na 13 fakultách UK študuje v súčasnosti vyše 27.000 študentov. Z nich takmer 2400 pochádza zo zahraničia, a to z viac ako 70 krajín sveta. UK je tak najväčšia a zároveň i najstaršia univerzita na Slovensku.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie