Univerzity majú príležitosť získať značku kvality vzdelávania inžinierov

Spravodajstvo
Bratislava 24. januára (TASR) - Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) pripravuje vznik akreditačného centra, ktorého cieľom je získať oprávnenie udeľovať značky kvality EUR-ACE® pre inžinierske študijné programy na Slovensku. TASR o tom informoval riaditeľ zväzu Robert Brežný.

Táto značka osvedčuje a je zárukou toho, že absolventi daného študijného programu disponujú znalosťami a zručnosťami, ktoré spĺňajú náročný európsky štandard kvality akceptovaný aj mimo Európy. "Slovenské technické univerzity tak majú príležitosť zaradiť sa do klubu špičkových škôl v Európe, podporiť svoju medzinárodnú reputáciu, zvýšiť atraktívnosť štúdia pre uchádzačov a zlepšiť zamestnateľnosť absolventov," dodal Brežný.

Značka EUR-ACE® bola vydaná už vyše 1800 inžinierskym študijným programom v krajinách Európy.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie