Vláda opäť otvorí 2. dôchodkový pilier

Spravodajstvo
Bratislava 21. januára (TASR) – Vláda Roberta Fica (Smer-SD) opäť otvorí 2. dôchodkový pilier. Premiér o tom dnes informoval na tlačovej konferencii po rokovaní kabinetu. Z takmer 1,5 milióna sporiteľov v tomto pilieri tam podľa neho jeden milión nemá čo robiť.

"Takmer jeden milión ľudí, ktorí sú dnes investormi v 2. pilieri, nebude mať vyšší dôchodok, ako by ho mali, keby si ho riešili len prostredníctvom Sociálnej poisťovne. Tak sa nám zdá, že najvhodnejším riešením, ako dať týmto ľuďom na dobrovoľnej báze možnosť sa rozhodnúť, je otvorenie 2. piliera," vyhlásil Fico.

Premiér je presvedčený, že "divoké reformy pravice" zlyhávajú a pravica penzijný systém zdegenerovala. "Objavujú sa konkrétne dôkazy, že táto pravicová modla sa skončila obrovským fiaskom," zdôraznil.

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) bude teraz o detailoch rokovať s ďalšími zainteresovanými inštitúciami - dôchodkovými správcovskými spoločnosťami (DSS) či Národnou bankou Slovenska (NBS). Príslušnú novelu by potom mohol schváliť parlament v skrátenom konaní už na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá začína budúci týždeň v utorok (27. 1.), avizoval Fico.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie