Prestížnu cenu KIA Inovation Awards získali študenti Trenčianskej univerzity

Spravodajstvo
Trenčín 18. januára (TASR) – Študenti Fakulty špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Daniel Siekela a Dominik Malec pod vedením pedagóga Ivana Kopeckého získali prestížne ocenenie spoločnosti Kia Motors Slovakia v súťaži Kia Innovation Awrads. V konkurencii desiatich projektov zaujal porotu ich projekt pásového minivozidla s elektrickým pohonom.

Úlohou študentov bolo vypracovať projekty na témy inovácia v konštrukcii kolesových vozidiel a ich energetických zdrojov, modernizácia výrobných technológií a postupov v automobilovom priemysle so zameraním na ekológiu, materiálové a priemyselné inžinierstvo, starostlivosť o zákazníkov a popredajné služby.

„Navrhujeme hospodárske vozidlo, ktoré je založené na princípe štvorkolky. Poháňané bude elektrickou energiou a bude položené na pásovom podvozku, pretože pásový podvozok je určený do ťažších podmienok a musí odolávať väčším zaťaženiam. Riadenie nebude zabezpečovať mechanická väzba, ale bude to riadené elektronicky,“ priblížil Siekela s tým, že momentálne majú dokončený 3D návrh, musia urobiť pevnostné výpočty a budú spracovávať technickú dokumentáciu. Vozidlo by chceli predstaviť na strojárskom veľtrhu v Nitre.

Okrem prestížneho ocenenia získali od spoločnosti Kia Motors Slovakia dotáciu vo výške 5000 eur, ktoré použijú na skonštruovanie vozidla. Okrem toho obaja dostali ponuku pracovných miest v spoločnosti Kia Motors po skončení štúdia. „Na projekte sme pracovali dlho, bol dobre pripravený. Bol to jediný konštrukčný projekt. Je možno až futuristický, a zrejme preto nám Kia ponúkla spoluprácu,“ uzavrel Siekela.

O finančný grant na nákup učebných pomôcok sa v piatom ročníku súťaže uchádzali študenti zo štyroch univerzít s celkovo desiatimi projektmi. „Blahoželám našim študentom i vedeniu fakulty k prestížnemu oceneniu. Verím, že aj ďalší študenti si z nich zoberú príklad a počas svojho štúdia sa zapoja do podobných aktivít. Každá mimoškolská aktivita zvyšuje zručnosti študentov a samozrejme aj uplatnenie na trhu práce,“ pripomenul rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie