Nové možnosti pre študentov ponúkajú slovenské a európske vzdelávacie programy

Spravodajstvo
Bratislava 16. januára (TASR) - V priestoroch Paneurópskej vysokej školy (PVŠ) v Bratislave sa dnes koná konferencia Európska trampolína – Brífing o inovatívnych programoch od mladých pre mladých.

Poukazuje na nutnosť integrácie a väčšej aktivizácie mládežníckych organizácií, aby sa zlepšilo edukačne prostredie na Slovensku. Účastníci sa dozvedeli o vzdelávacích príležitostiach, ktoré v súčasnosti majú u nás a v Európskej únii, ako aj informácie o budúcich integračných projektoch.

"Konferencia vznikla spojením viacerých organizácií na poli mládežníckych aktivít s cieľom ukázať inovatívne projekty, ktoré môžu žiaci stredných a vysokých škôl využiť pre svoj osobný a kariérny rast. Na Slovensku sú to rozbehnuté projekty Mini-Erasmus a EuroSchool. Grantový program Erasmus plus ponúka zlepšenie jazykových zručností, schopností použiteľných pre pracovné prostredie a zároveň celkové prepojenie nejakého multikultúrneho prostredia, ktoré sa vďaka týmto projektom zlepšuje v rámci európskeho priestoru," zdôvodnil pre TASR organizátor projektu EuroSchool Matúš Jarolín.

Hlavný rečník konferencie europoslanec Ivan Štefanec hovoril na tému Je tu Európsky parlament pre mladých? Nové príležitosti pre študentov prezradili aj tvorcovia projektu Bratislava 2018 Patrik Kováč a Matúš Sedlák z European Youth Capital City.

Analytik z Európskeho dialógu Miroslav Hajnoš pripomenul dôvody konferencie: "V Európe musia byť zaručené možnosti pre všetkých mladých ľudí. Len tak dokážeme naštartovať budúcnosť perspektívnej Európy."

Konferenciu pripravili Future Generation Europe a Európsky dialóg v spolupráci s organizáciami Erasmus Student Network Slovakia, Študentským klubom PVŠ a Stredoškolskou študentskou úniou Slovenska.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie