V závode Kia absolvovalo odbornú prax už vyše 530 študentov stredných škôl

Spravodajstvo
Teplička nad Váhom 16. januára (TASR) – Spoločnosť Kia Motors Slovakia ponúkla od školského roku 2007/2008 možnosť absolvovať vo výrobnom závode v Tepličke nad Váhom odbornú prax už vyše 530 študentom strených škôl z celého Slovenska. TASR o tom informoval hovorca Kia Motors Slovakia Jozef Bačé. Študenti podľa neho získavajú vďaka odbornej praxi praktické skúsenosti a zručnosti.

„Zároveň si tým zvyšujú šance na uplatnenie na pracovnom trhu. Nadobudnuté teoretické vedomosti prehlbujú najmä v hale na výrobu motorov, montážnej hale, ako aj na oddelení údržby a kvality. Od školského roka 2011/2012 viac ako štyri desiatky stredoškolákov a vysokoškolákov využili možnosť zapojiť sa do štipendijného programu a okrem nových vedomostí získali aj dodatočné prostriedky na financovanie štúdia,“ povedal Bačé.

V školskom roku 2014/2015 si vďaka spolupráci so strednými odbornými školami a univerzitami počas práce s najmodernejšími technológiami zdokonalilo praktické zručnosti 73 študentov. „Zároveň siedmi stredoškolskí a šiesti vysokoškolskí študenti využili možnosť zapojiť sa do štipendijného programu,“ uviedol hovorca Kia Motors Slovakia.

Podľa jeho slov sa spoločnosť Kia od vzniku zameriava aj na osobnostný a odborný rast zamestnancov, ktorý považuje za kľúč k svojmu úspechu. „V roku 2014 výrobní i administratívni zamestnanci absolvovali až 285 rôznych typov tréningov, vrátane zákonných školení. Cieľom tréningov bolo prehĺbenie kvalifikácie, zvýšenie ich odbornosti, ako aj posilnenie pracovných a riadiacich kompetencií. Veľkou výzvou bolo preškolenie výrobných zamestnancov v oblasti základných hodnôt spoločnosti. Zamestnanci spoločnosti Kia boli počas roku 2014 na školeniach takmer 8000 hodín,“ dodal Bačé.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie