Amazon vytvoril vlani v EÚ 6000 nových pracovných miest

Spravodajstvo
New York 13. januára (TASR) - Americký internetový obchod Amazon vytvoril v roku 2014 v Európe 6000 nových pracovných miest, aby mohol lepšie reagovať na rastúci dopyt po svojich službách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najväčší svetový on-line predajca tak v Európskej únii (EÚ) zamestnáva až 32.000 ľudí v trvalom pracovnom pomere. Nové pozície vytvoril Amazon v logistických centrách a v oddeleniach služieb zákazníkom, riadenia dodávateľskej siete a dizajnu.

"Stále sme vo fáze investícií a tešíme sa na zaplnenie ďalších pracovných miest v roku 2015," uviedol Xavier Garambois, viceprezident Amazonu pre EÚ. Dodal, že dopyt klientov v Európe je najväčší v histórii spoločnosti.

Amazon spresnil, že približne 1200 nových pracovných miest vytvoril v Nemecku, ktoré je jeho najväčším trhom po USA. Internetový obchod má v Nemecku zhruba 10.000 stálych zamestnancov a ďalších 10.000 sezónnych. Druhý najväčší počet nových pracovných miest vytvoril Amazon v Británii a zvyšok rozložil po celej Európe.

Amazon však koncom minulého roka počas vianočnej sezóny musel čeliť štrajku zamestnancov nemeckých distribučných centier za lepšie platové a pracovné podmienky. Nemecká odborová organizácia Verdi od mája 2013 často organizuje štrajky, aby prinútila americký internetový obchod zvýšiť mzdy skladovým robotníkom tak, aby boli v súlade s podmienkami, ktoré si dohodli v kolektívnych zmluvách pracovníci ostatných firiem v nemeckom sektore poštových a zásielkových služieb.

Amazon však požiadavky nemeckých odborárov opakovane odmietol s argumentom, že skladových robotníkov v Nemecku považuje za zamestnancov logistických centier a nie za pracovníkov poštovej a zásielkovej služby. A ich mzdy sú vyššie, ako je priemer v nemeckých skladoch.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie