Pantheon Technologies prijíma nových IT odborníkov, učí i študentov

Spravodajstvo
Banská Bystrica 13. januára (TASR) – Spoločnosť Pantheon Technologies, ktorá pôsobí v oblasti informačných technológií, prijme v Banskej Bystrici 20 nových zamestnancov. Je to už po tretí raz, čo IT spoločnosť rozširuje svoju pobočku v meste pod Urpínom.

"Prvú investíciu vo výške dvoch miliónov eur do výskumného a vývojového centra v Banskej Bystrici firma uskutočnila v júni 2013 a vytvorila 40 pracovných miest. Už o rok na to sa pobočka presťahovala do väčších priestorov a prijala ďalších 20 zamestnancov. Tretím rozšírením rastie počet pracovných miest na 80 a odhadovaný rast spoločnosti ráta s prekročením magickej stovky zamestnancov ešte v tomto roku," uviedol Gabriel Žifčák, marketing officer tejto spoločnosti.

Pantheon Technologies sa zaoberá vývojom prototypových softvérových produktov. Od roku 2009 pôsobí aj v americkom Silicon Valley, kde pracuje pre spoločnosti, ktoré sú lídrami na trhu sieťových riešení. Podľa Žifčáka v súčasnosti zamestnáva vo svojej bratislavskej pobočke 90 a v banskobystrickej 60 ľudí. Pre nedostatok kapacít IT odborníkov v Bratislave a ich neochotu migrovať za prácou, sa firma rozhodla expandovať na stredné Slovensko. V budúcnosti sa chystá otvoriť pobočky i v ďalších slovenských regiónoch.

"Nedostatok softvérových odborníkov Pantheon Technologies rieši aj investíciou do vzdelávania svojich potenciálnych zamestnancov. Od októbra 2014 beží v Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici krúžok Java academy. Študenti sa pod vedením našich profesionálov majú možnosť oboznámiť so základmi programovacieho jazyka Java a vyskúšať si svoje prvé projekty. Od februára tohto roka je naplánované spustenie podobného krúžku zameraného na programovací jazyk Python a zručnosti v testovaní," zdôraznil Žifčák.

Ako dodal, v najbližšom čase plánujú spoluprácu aj s banskobystrickou Univerzitou Mateja Bela. Tieto aktivity organizujú na vlastné náklady bez štátnych dotácií či úľav.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie