Výrobné linky VW SK pracujú opäť naplno

Spravodajstvo
Bratislava 12. januára (TASR) - Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) dnes začala naplno s produkciou automobilov po zimnej celozávodnej dovolenke. Pokoj vo výrobe firma využila na údržbu a kontrolu zariadení. Výrobné linky bratislavského závodu sa zastavili 22. decembra 2014.

V produkcii SUV (Sports utility vehicle) realizovala komplexné stavebné a technologické úpravy, ktoré z dôvodu nepretržitej prevádzky nebolo možné urobiť počas roka. Podieľalo sa na nich približne 500 zamestnancov VW SK a dodávateľských firiem. Počas tohto obdobia prebiehali technické práce v novej karosárni s rozlohou 111.000 m2, v ktorej sa začne výroba v priebehu tohto roka.

Stupavský závod, ktorý produkuje zariadenia pre výrobné linky a aj pre novú karosáreň bratislavského závodu, bol preto v prevádzke aj počas sviatkov.

Volkswagen Slovakia od roku 1991 vyrobil viac ako tri milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9400 ľudí.

TASR informoval Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie