Záujemcovia môžu získať štipendium na pobyt v Slovinsku či Macedónsku

Spravodajstvo
Bratislava 9. januára (TASR) - Slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a výskumníci sa do 12. februára môžu uchádzať o štipendiá na študijné alebo výskumné pobyty v Chorvátsku, Slovinsku a Macedónsku. TASR o tom informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA).

Štipendium pokrýva životné náklady počas pobytu v hosťujúcej krajine. Chorvátsko umožňuje slovenským občanom získať štipendiá na semestrálny študijný pobyt (minimálne štyri mesiace), na študijný alebo výskumný pobyt (minimálne jeden mesiac), na letný kurz chorvátskeho jazyka a na prednáškový pobyt. Macedónsko ponúka štipendium na študijný alebo výskumný pobyt v trvaní troch až 10 mesiacov a Slovinsko štipendium na troj- až 10-mesačný študijný alebo výskumný pobyt a na letnú školu a seminár slovinského jazyka. Slovenské ministerstvo školstva prepláca cestovné výdavky na jednu cestu na miesto pobytu a späť.

Podrobné informácie o podmienkach udelenia štipendia, ako aj o spôsobe podania žiadosti nájdu záujemcovia na portáli SAIA, ktorá administruje výber uchádzačov, granty.saia.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie