Rezort školstva chce zistiť vedomosti učiteľov v mediálnej či dopravnej výchove

Spravodajstvo
Bratislava 9. januára (TASR) - Ministerstvo školstva chce spoznať úroveň vedomostí v oblasti mediálnej, etickej, zdravotnej či dopravnej výchovy u pedagogických a odborných zamestnancov v školstve. Zistiť to majú štyri odborné analýzy, na ktorých realizáciu vyhlásilo Metodicko-pedagogické centrum verejné obstarávanie. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná.

Odborné analýzy budú podľa jej slov realizované formou priebežných prieskumov, analýzy a následnej interpretácie vo forme štúdie. "Okrem zisťovania úrovne poznania v štyroch výchovných oblastiach, bude prebiehať tiež skúmanie ich aplikácie v školskej praxi," povedala Slušná. Podľa nej výsledná štúdia bude slúžiť aj ako podklad pre nové programy kontinuálneho vzdelávania pre pedagogických a odborných zamestnancov. "Taktiež ako podporný materiál k tvorbe vlastných školských vzdelávacích a výchovných plánov v jednotlivých školách a školských zariadeniach," spresnila hovorkyňa.

Podľa manažérky národného projektu Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV), pre ktorý sa odborné analýzy uskutočnia, Petronely Kolevskej nie sú v súčasnosti k dispozícii relevantné kvalitatívne informácie o úrovni vedomostí učiteľov a odborných zamestnancov na školách v tejto oblasti. "V rámci AMV zmonitorujeme, zanalyzujeme a vyhodnotíme aktuálnu situáciu. Následne hlavná odborná pracovná skupina projektu predloží kvalifikované návrhy krátkodobých, strednodobých a dlhodobých cieľov," dodala Kolevská.

Verejné obstarávanie na odborné analýzy je podlimitná zákazka s predpokladanou hodnotou 134.166 eur bez DPH.

Projekt AMV je financovaný z operačného programu Vzdelávanie, realizuje ho Metodicko-pedagogické centrum. Je to priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zameriava sa primárne na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí pracujú v oblasti výchovy.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie