Brigádujúcim študentom sa zvyšujú odvodové úľavy na 200 eur

Mám prácu
Bratislava 1. januára (TASR) - Študentom, ktorí pracujú na dohodu o brigádnickej práci, sa zvyšuje hranica zárobku, do ktorej nemusia platiť odvody, a to na jednotnú sumu 200 eur. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorá nadobúda účinnosť dnešným dňom.

Podľa ministerstva práce je cieľom novely zvýšenie hranice príjmu, ktorý nezakladá povinné dôchodkové poistenie študentom vykonávajúcim práce na základe dohody o brigádnickej práci študentov, vrátane zrušenia diferencovania tejto hranice na základe veku.

Po novom tak už neexistujú dve kategórie študentov, pri ktorých boli stanovené mzdové limity. "Zhodli sme sa na tom, že tých 200 eur bude hranica pre všetkých študentov, teda pre stredoškolákov aj vysokoškolákov," uviedol minister práce Ján Richter (Smer-SD).

Doteraz totiž študenti do 18 rokov neplatili odvody, ak bola výška ich zárobku do 68 eur, a študenti od 18 rokov do 26 rokov boli oslobodení od odvodov do sumy 159 eur.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie