Katarína si vďaka dobrovoľníctvu našla zmysluplnú prácu

Hľadám prácu
Bratislava 31. decembra (TASR) - Tridsaťdvaročnú Katarínu Karcolovú, ktorá momentálne pôsobí v neziskovej organizácii Človek v ohrození, od mala viedli k dobrým výsledkom v škole, aby neskôr mohla získať dobre platenú prácu. Po ukončení štúdia si však vyskúšala dobrovoľníctvo, a to jej otvorilo nové rozmery. Cez program Mládež v akcii, ktorý je od roku 2014 súčasťou nového programu EÚ Erasmus+, absolvovala dobrovoľnícky pobyt v Macedónsku.

Katarínu už na strednej škole zaujímalo všetko, čo súviselo so zahraničím. Prvý väčší impulz prišiel na vysokej škole v Nitre, kde spoznala skupinu dobrovoľníkov z rôznych krajín. To ju inšpirovalo k tomu, aby si po škole išla dobrovoľníctvo sama vyskúšať. Do zahraničia sa dostala cez Európsku dobrovoľnícku službu, ktorá v rámci programu Erasmus+ ponúka mladým ľuďom vo veku do 30 rokov možnosť vycestovať.

V Macedónsku vypomáhala s propagáciu v mládežníckej organizácii a stretla tam ľudí so skúsenosťami najmä zo sociálnej oblasti, čo Katarínu inšpirovalo v smerovaní jej ďalšej kariéry. Po návrate na Slovensko pracovala najskôr ako projektová manažérka pre Európsku dobrovoľnícku službu. Momentálne má v organizácii Človek v ohrození na starosti globálne vzdelávanie.

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý podporuje medzinárodné aktivity v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Program dáva príležitosť študentom, žiakom odbornej prípravy, pedagogickým zamestnancom, pracovníkom s mládežou a dobrovoľníkom stráviť obdobie v zahraničí a zlepšiť tak svoje poznatky, zručnosti a zamestnateľnosť. Na Slovensku je národnou agentúrou programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu IUVENTA.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie