Howe presúva časť výroby do Košíc, vzniknú stovky pracovných miest

Hľadám prácu
Košice 22. decembra (TASR) - Na východné Slovensko presúva časť svojej výroby austrálska spoločnosť Howe a v Košiciach plánuje vytvoriť stovky pracovných miest. Spoločnosť angažujúca sa v oblasti dodávok pre automobilový priemysel sa v roku 2015 nasťahuje do logistického parku Immopark Košice, ktorého developérom je Erste Group Immorent Slovensko.

Aj napriek zložitej situácii na automobilovom trhu si spoločnosť Howe vybrala košický Immopark ako najvhodnejšie miesto pre svoju expanziu. "Sme radi, že Howe prichádza práve do Košíc. Sme presvedčení, že dokážeme zabezpečiť tie najvhodnejšie podmienky pre túto investíciu a v budúcom roku budeme svedkami úspešného a slávnostného otvorenia haly s rozlohou takmer 16.000 štvorcových metrov v Immoparku Košice," uviedol konateľ Erste Group Immorent Slovensko Peter Malík.

Táto transakcia vytvorí pracovné príležitosti pre stovky zamestnancov na východnom Slovensku a Howe sa tak aktívne zapojí do rastu priemyslového logistického parku pri košickom letisku. "Strategický manažment a kvalitná práca našich zamestnancov presvedčila nielen zákazníkov, ale aj akcionárov, ktorí rozhodli o rozšírení prvovýroby z Austrálie aj priamo do Košíc," vysvetlil Richard Duda, generálny manažér a konateľ Howe Slovensko.

Spoločnosť Howe Slovensko začala svoju činnosť v roku 2005 ako dcérska spoločnosť Howe Automotive Limited Australia a postupne si prerazila cestu medzi najvýznamnejšie spoločnosti východoslovenského regiónu. Po zvládnutí krízy zažil Howe Slovensko veľkú expanziu, rozšírenie výrobných priestorov, zvýšenie kapacity výroby značiek Land Rover aj Audi. Spoločnosť zároveň otvorila tento rok novú tréningovú halu, s ktorou je tiež spojený nárast počtu zamestnancov. "Je symbolické, že práve k 10. výročiu založenia spoločnosti budeme otvárať novú výrobnú halu neďaleko od letiska. Pre budúci rok pripravujeme nové projekty, a tak verím, že v roku 2015 naviažeme na úspechy a pokrok predchádzajúcich rokov," dodal Duda.

Immopark v Košiciach má projektovo pripravené haly a vďaka tomu je developér schopný vo veľmi krátkom čase uspokojiť požiadavky aj veľkých priemyselných nájomcov. "Hlavnou pridanou hodnotou nášho projektu je skvelá dostupnosť, pripravenosť areálu pre priemyselnú výrobu a logistiku a v neposlednom rade aj naša schopnosť rýchlo realizovať požiadavky nájomcov," uzavrel Malík.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie