Ministerstvo školstva vydalo Pedagogicko-organizačné pokyny na nový školský rok

Školy a vzdelávanie
Bratislava 3. júna (TASR) - Rezort školstva v týchto dňoch zverejnil na svojej web stránke Pedagogicko-organizačné pokyny na školský rok 2013/2014. Tieto pokyny usmerňujú organizáciu školského roka a poskytujú základné informácie i odporúčania k výchovno-vzdelávaciemu procesu v školách a školských zariadeniach. Mimo iného obsahujú aj termíny školských prázdnin na tri po sebe nasledujúce školské roky.

Pedagogicko-organizačné pokyny sú určené všetkým odborníkom participujúcim na výchove a vzdelávaní v pôsobnosti regionálneho školstva - pedagógom, riadiacim a odborným zamestnancom, samospráve, zriaďovateľom a tiež priamo riadeným organizáciám. Obsahujú informácie, pokyny, odporúčania, usmernenia pre školy a školské zariadenia, termíny školských prázdnin na tri po sebe nasledujúce školské roky či zoznam všeobecne záväzných právnych predpisov a rezortných predpisov, ktoré vstúpili do platnosti od vydania predchádzajúcich pokynov. Ich súčasťou je aj zoznam platných koncepcií, stratégií, ako aj informácie o výzvach na financovanie rozvojových projektov. Pedagogicko-organizačné pokyny boli schválené ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušanom Čaplovičom. Nadobúdajú účinnosť 1. septembra 2013. Na ich príprave sa okrem odborníkov z ministerstva školstva podieľali zástupcovia príslušných školských organizácií, občianske združenia a rôzne asociácie.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie