Platy zamestnancov vo verejnej správe v budúcom roku stúpnu o 2,5 %

Mzdy a analýzy
Bratislava 17. decembra (TASR) - Zamestnancom vo verejnej správe a štátnej službe od budúceho roka vzrastú mzdy. Vláda dnes schválila návrh nariadenia, ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov.

Od 1. januára budúceho roka sa tak zvýšia zamestnancom platy o 1,5 % a od 1. júla 2015 stúpnu o 1 %, pričom im zostanú zachované všetky doteraz platné benefity. "Dopad návrhu nariadenia vlády pre štátnych zamestnancov financovaných zo štátneho rozpočtu predstavuje v roku 2015 sumu 9,6 milióna eur a v ďalších rokoch sumu 12 miliónov eur," uviedlo Ministerstvo financií (MF) SR v doložke vplyvov k návrhu nariadenia s tým, že finančné prostriedky na navýšenie miezd budú zabezpečené v rámci výdavkov rozpočtu verejnej správy na roky 2015 až 2017.

Zástupcovia Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR navrhovali, aby od budúceho roka mzdy vo verejnej správe aj štátnej službe vzrástli o 5 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie