Platy zamestnancov vo verejnej správe od januára stúpnu o 1,5 %

Mzdy a analýzy
Bratislava 24. novembra (TASR) - Zamestnancom vo verejnej správe a štátnej službe od budúceho roka vzrastú mzdy. Vláda dnes dospela k dohode spolu so zástupcami Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR.

"Dohodli sme sa na navýšení platov. Od 1. januára budúceho roka sa navýšia platy o 1,5 % a od 1. júla 2015 stúpnu o 1 %," uviedla pre TASR hovorkyňa KOZ Martina Nemethová s tým, že pre zamestnancov zostávajú zachované všetky už platné benefity.

Odborári rokovali s vládou Roberta Fica o navýšení miezd od minulého týždňa. Pôvodne konfederácia navrhovala, aby od budúceho roka mzdy vo verejnej správe aj štátnej službe vzrástli o 5 %.

Od budúceho roka sa majú zvýšiť aj tarifné platy zamestnancov v školstve o 5 %. Na navýšenie miezd si rezort financií už vopred vytvoril rezervu v návrhu rozpočtu na budúci rok, a to 100 miliónov eur. Zmeny týkajúce sa zvýšenia platov by mali byť do rozpočtu, o ktorom bude rokovať parlament už v najbližších dňoch, zapracované prostredníctvom pozmeňujúcich návrhov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie