Školy dostali milión nových učebníc

Školy a vzdelávanie
Bratislava 13. októbra (TASR) - Od nástupu Petra Pellegriniho do funkcie ministra školstva, vedy, výskumu a športu, dostali školy takmer milión nových učebníc. Kým 4. júla 2014, pri jeho nástupe do rezortu, bolo pre školy obstaraných 1 334 212 učebníc teraz už majú 2 323 693 kníh.

Učebnice boli jedným z najpálčivejších problémov, ktoré ma na ministerstve čakali,“ povedal minister Peter Pellegrini. Podľa jeho slov, hneď na začiatku spustil verejné obstarávania na učebnice a zároveň spružnil vnútorné procesy tak, aby sa knihy obstarali čo najrýchlejšie.

Prioritou bol prvý stupeň základných škôl, kde mali žiaci a učitelia k dispozícii len 43,7 percenta kníh. Dnes je to už takmer 96 percent. Rovnako sa podarilo vybaviť aj špeciálne školy, ktoré mali na začiatku prázdnin dodaných len 37 729 kníh, kým dnes ich majú viac ako 205 tisíc. Do konca roka by mali do škôl prísť učebnice pre druhý stupeň základných škôl – matematiky, geografie, biológie, informatiky a náboženstva.

V učebnicovej politike ministerstvo pripravuje aj ďalšiu zmenu, ktorá by mohla konečne otvoriť cestu k preplácaniu učebníc cudzích jazykov. Ak v NR SR prejde návrh poslanca Ľubomíra Petráka, rezort bude môcť skúšobne poslať školám určitú sumu peňazí na nákup kníh s odporúčacou doložkou. „Školy si takto budú môcť samé vybrať, ktoré učebnice chcú používať a priamo by ich nakúpili. Rodičia by takto ušetrili desiatky eur. V prípade, že sa tento spôsob obstarávania učebníc osvedčí, dáme školám do budúcna pri nákupe učebníc väčšiu voľnosť,“ povedal minister.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie