Spoločnosť Panasonic končí s výrobou, o prácu príde viac ako 400 ľudí

Odchádzam z práce
Krompachy 1. októbra (TASR) - Spoločnosť Panasonic AVC Networks Slovakia (PAVCSK) v Krompachoch plánuje ukončiť svoju výrobnú činnosť pozostávajúcu z výroby Blu-Ray (BD) prehrávačov a rekordérov, DVD rekordérov a dosiek plošných spojov (PCB) pre televízory. Informovala o tom PR manažérka spoločnosti Andrea Maršáková s tým, že dôvodom je fakt, že európsky trh záznamových zariadení pre video sa neustále zmenšuje. O prácu tak príde minimálne 400 ľudí z regiónu.

Medzi hlavné príčiny patrí zrýchľujúce sa rozširovanie služieb VOD, čoraz väčšia dostupnosť USB-HDD kompatibilných televízorov, ako aj neustále klesajúce ceny týchto výrobkov. "Objem predaja spoločnosti PAVCSK sa bez straty celkového trhového podielu za posledných päť rokov znížil o viac ako 50 % a nepredpokladáme, že tento trend a vývoj na trhu sa v budúcnosti zmenia," uviedla Maršáková.

Práve pokles výroby a nevyhnutné fixné náklady spojené s činnosťou PAVCSK už naďalej neumožňujú udržať spoločnosť životaschopnú a ziskovú, a to ani napriek viacerým aktivitám zameraným na zníženie fixných nákladov a zvýšenie efektivity výroby, ktoré boli realizované počas predchádzajúcich rokov. "Ukončenie výroby pre všetky videoprodukty je plánované k 31. decembru, zostávajúca výroba PCB by mala byť ukončená v máji 2015. Výroba tzv. High-end BD prehrávačov, BD rekordérov, ako aj výroba PCB pre televízne prijímače bude presunutá do spoločnosti PAVCCZ v Plzni v Českej republike, v záujme zabezpečenia ziskovosti výroby uvedených produktov, a to využitím dostupných zdrojov a infraštruktúry v PAVCCZ," doplnila Maršáková.

Plánované ukončenie produkcie by sa malo dotknúť 656 zamestnancov v trvalom pracovnom pomere. Celkom 215 zamestnancom, primárne spojeným s výrobou produktov, ktoré sa navrhujú previesť do spoločnosti PAVCCZ, bude ponúknutá možnosť pokračovania pracovného pomeru, a to v plzenskej spoločnosti PAVCCZ.

"Je nám veľmi ľúto všetkých následkov, ktoré tento krok spôsobí dotknutým zamestnancom a ich rodinám, považujeme ho však za nevyhnutný pri zabezpečení udržateľnej budúcnosti pre zostávajúcu výrobu videoproduktov v Európe," konštatovala Maršáková. Manažment spoločnosti o svojom pláne oficiálne informoval všetkých zamestnancov, zástupcov zamestnancov, ako aj príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Spoločnosť je pripravená v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny SR poskytnúť všetkým zamestnancom podporu pri hľadaní nového zamestnania. "Súčasne budeme spolupracovať aj na organizovaní tzv. búrz práce za účasti významných agentúr dočasného zamestnávania," uzavrela.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie