Čínske firmy vytvoria na Slovensku ďalších 400 nových pracovných miest

Hľadám prácu
Bratislava 24. septembra (TASR) - V stredu 24. septembra sa na pôde Úradu vlády SR uskutočnilo pracovné stretnutie podpredsedu vlády pre investície Ľubomíra Vážneho, ministra SR hospodárstva Pavla Pavlisa a generálneho riaditeľa SARIO Roberta Šimončiča s predstaviteľmi čínskej spoločnosti China South Rail (CSR) Group a jej dcérskej spoločnosti Zhuzhou Times New Material Technology Co., Ltd. Predmetom rokovania bola plánovaná expanzia aktivít spoločností na území Slovenskej republiky.

Čínske spoločnosti budú pôsobiť na Slovensku prostredníctvom gumárenskej a plastikárskej firmy Boge Elastmetall Slovakia, a. s., ktorú prednedávnom odkúpili od nemeckého koncernu ZF Friedrichshafen. Výrobný profil trnavskej továrne sa zameriava na výrobu gumokovových a plastových dielov, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel. Vyžívajú sa aj v koľajových vozidlách, v lodiach a v lietadlách. Od roku 2007 je v trnavskej prevádzke okrem výroby aj vývojové oddelenie.

Investičný zámer predpokladá výstavbu novej výrobnej haly v bývalom areáli firmy TAZ Trnava, skladových a administratívnych priestorov. Vzniknúť by tak malo minimálne 400 nových pracovných miest a rozšírenie aktivít výskumu a vývoja (v oblasti RND) predpokladá vznik ďalších desiatok nových pracovných miest.

Spoločnosť Zhuzhou Times New Material Technology Co., Ltd, so sídlom v Pekingu bola založená v r. 2007. História firmy však siaha až do r. 1897. V súčasnosti vo svojich pobočkách v 10 čínskych provinciách zamestnáva takmer 90.000 pracovníkov. Produkty spoločnosti zahŕňajú polymérne pružné prvky pre tlmenie nárazov a zníženie hlučnosti, izolačné materiály a náterové hmoty, špeciálne strojárske výrobky z plastov, elektromagnetické drôty a ďalšie výrobky z polymérových kompozitných materiálov. Používajú sa predovšetkým v železničnej, automobilovej a lodnej doprave, veterných elektrárňach, v ochrane životného prostredia a v ďalších priemyselných odvetviach.

Spoločnosť China South Rail (CSR) sa venuje výrobe, vývoju a servisu lokomotív pre osobnú prepravu, nákladných vagónov a vagónov metra. Je najväčším čínskym výrobcom metro vagónov a lídrom v oblasti výskumu a vývoja v predmetnom sektore.

Najvyšší predstavitelia spoločností sa zároveň vyjadrili, že dobré meno Slovenska ako krajiny, v ktorej sa oplatí investovať, budú šíriť aj medzi ďalšími potenciálnymi čínskymi investormi, aby ich motivovali podnikať v našej krajine.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie