Miera nezamestnanosti na Slovensku v auguste klesla na 12,56 %

Hľadám prácu
Bratislava 22. septembra (TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v auguste tohto roka úroveň 12,56 %. Medzimesačne, v porovnaní s júlom, keď bola na úrovni 12,67 %, tak poklesla o 0,11 percentuálneho bodu (p. b.). Medziročne klesla o 1,14 p. b., keď vlani v rovnakom mesiaci bola miera nezamestnanosti na úrovni 13,7 %. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Marián Valentovič.

Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v ôsmom mesiaci tohto roka 338.825 osôb. "Medzimesačne, v porovnaní s júlom 2014, poklesol stav uchádzačov o 3057 osôb. Medziročne ich počet klesol o 30.811 osôb," doplnil Valentovič.

Miera evidovanej nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie dosiahla v auguste 14,11 %. "V porovnaní s júlom tohto roka ide o pokles o 0,12 p. b. osôb, medziročne ide o pokles o 0,79 p. b.," spresnil.

Celkový počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradov práce bol v auguste tohto roka 380.668 osôb. "Medzimesačne ide o pokles o 3334 osôb. Medziročne ide o pokles o 21.545 osôb," doplnil generálny riaditeľ ÚPSVR.

Pokles miery evidovanej nezamestnanosti bol zaznamenaný v siedmich krajoch na Slovensku. Najväčší pokles bol zaznamenaný v Prešovskom kraji. V Bratislavskom samosprávnom kraji však ÚPSVR zaznamenal nárast nezamestnanosti.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie