Priemerná mzda v Trnavskom kraji je o 87 eur nižšia ako priemer

Mzdy a analýzy
Trnava 12. septembra (TASR) - V prvej polovici tohto roka dosiahla priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v Trnavskom kraji 752 eur, bola tak o 87 eur nižšia ako celoslovenský priemer. V rámci krajov bola jej výška druhá v poradí po Bratislavskom kraji. Medziročne sa zvýšila o 26 eur alebo 3,6 %.

Počet pracujúcich dosiahol v Trnavskom kraji vyše 259.000 osôb, medziročne sa zamestnanosť znížila o 5500 osôb alebo 2,1 %. Miera zamestnanosti osôb vo veku 20 až 64 rokov v porovnaní s 1. polrokom vlaňajška poklesla o 1,5 percentuálneho bodu na 68,8 %. V rámci krajov tu bola miera zamestnanosti rovnako druhá v poradí po Bratislavskom kraji.

V zahraničí pracovalo 5300 pracujúcich, čo predstavovalo 2 % z celkového počtu pracujúcich Trnavského kraja. Medziročne sa ich počet znížil o 1200 osôb alebo 18,5 %. Z celoslovenského počtu pracujúcich v zahraničí to boli 4 %, najmenej v porovnaní s ostatnými regiónmi SR. Informovala o tom Alena Vadovičová z trnavského pracoviska Štatistického úradu SR. "V 1. polroku bolo v hospodárstve Trnavského kraja k dispozícii v priemere 1378 voľných pracovných miest. V porovnaní s 1. polrokom 2013 ich počet vzrástol o 65 % (543), čo bol najvyšší nárast v rámci krajov SR," doplnila Vadovičová.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie