Závažným porušením bude presiahnutie práce na dohodu viac ako o 10 %

Pre zamestnávateľov
Bratislava 30. mája (TASR) - Závažným porušením predpisov bude presiahnutie rozsahu pracovného času uvedeného v evidencii pracovného času pri práci vykonávanej na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru viac ako o 10 %. Vyplýva to z novely zákona o inšpekcii práce a o nelegálnej práci, ktorú dnes prerokovala a schválila vláda SR.

Novelizáciou sa navrhuje aj zvýšenie sumy poriadkovej pokuty a pokuty za nedodržanie zákazu nelegálneho zamestnávania dvoch a viacerých osôb s cieľom zlepšiť dodržiavanie pracovných podmienok a podmienok zamestnávania v súlade s pracovnoprávnymi predpismi.

"Cieľom návrhu zákona je podporiť zamestnanosť zabezpečovanú formou pracovnoprávnych vzťahov tým, že výkon inšpekcie práce sa bude zameriavať najmä na dozor a poradenstvo v pracovnoprávnych vzťahoch," zdôvodnil rezort práce v dôvodovej správe.
Zdroj: TASR    Foto: Shutterstock

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.“

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie