Znalosť viacerých cudzích jazykov je výhodou pri hľadaní práce

Hľadám prácu
Bratislava 25. augusta (TASR) - Absolventi, najmä tí bez predošlej praxe, majú podľa skúseností pracovníkov personálnych agentúr po prázdninách najväčšiu možnosť uplatniť sa v medzinárodných korporátoch, veľkých nadnárodných spoločnostiach.

V súčasnosti agentúry sledujú veľký dopyt po absolventoch s rôznymi jazykovými kombináciami. Práve ľudia, ktorí si ihneď po škole hľadajú prvé uplatnenie na trhu práce a disponujú aktívnou znalosťou jedného i viacerých jazykov, majú veľkú možnosť uplatniť sa ihneď po ukončení štúdia.

Ako povedala pre TASR Veronika Ožvoldová z personálnej agentúry Manpower, zvýšené sú požiadavky na kombinácie anglický jazyk a nemecký jazyk, francúzsky jazyk, ruský jazyk alebo anglický jazyk a španielsky, taliansky jazyk. Zväčšený dopyt po týchto pozíciách zaznamenala agentúra v Bratislave a Košiciach vzhľadom na budovanie a neustály rast centier zdieľaných služieb (sharedservices center). Podľa Ožvoldovej sa očakáva stúpajúca tendencia pri vyhľadávaní ďalších zdrojov.

Pre absolventov je prax v takejto spoločnosti výborným štartom pri nasledovnom budovaní pracovných návykov a získavaní skúseností pre ďalší kariérny rast. Odborníci odporúčajú absolventom, aby s hľadaním vhodnej pracovnej príležitosti začali už počas prázdnin, nakoľko výberový proces môže trvať aj dva mesiace.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie