Prvý priemyselný park na Slovensku dáva stále prácu tisíckam ľudí

Hľadám prácu
Vráble 16. augusta (TASR) – V poradí desiaty závod už čoskoro vznikne v priemyselnom parku vo Vrábľoch. Podľa slov primátora mesta Tibora Tótha ho tu postaví firma Pall Slovakia, ako druhú časť svojej prevádzky na výrobu rôznych filtrov do automobilov, budov a rôznych zariadení.

"Je to určite dobrý signál pre našich občanov, ktorí tak získajú lepšiu možnosť zamestnať sa," hovorí Tóth. Priemyselný park začal vo Vrábľoch vznikať už v roku 2001, takmer okamžite po schválení príslušnej legislatívy v parlamente. "Ak to zoberieme v zmysle zákona, tak to je prvý park na Slovensku. Ten zákon bol prijatý 1. júna 2001 a 13. júna 2001 vláda prvýkrát použila jeho ustanovenia a pridelila mestu Vráble príslušnú sumu na infraštruktúru a ďalšie náležitosti," hovorí Tóth.

V súčasnosti pôsobí v priemyselnom parku deväť závodov, ku ktorým čoskoro pribudne nová prevádzka spoločnosti Pall Slovakia. Momentálne je tu vytvorených 2500 pracovných miest, ďalších niekoľko tisíc ľudí zamestnávajú vo Vrábľoch aj podniky, ktoré sídlia mimo parku. V mestečku, ktoré má približne 9000 obyvateľov, tak teoreticky môže nájsť prácu každý človek v produktívnom veku. "Samozrejme, že v praxi to takto nefunguje. Nie každý chce pracovať práve v niektorom z podnikov, ktoré sú vo Vrábľoch, ale je pravda, že tu máme pomerne veľa zamestnávateľov a na nezáujem investorov sa nemôžeme sťažovať," hovorí vrábeľský primátor. Ako pripomenul, v tunajšom priemyselnom parku sa objavil nový investor prakticky každý rok. "Aj v súčasnosti vedieme rokovania s rôznymi spoločnosťami takmer každý mesiac. Investorom môžeme ponúknuť v podstate všetko, čo potrebujú. Dobre vybudovanú infraštruktúru, majetkovo usporiadané pozemky, kvalitnú pracovnú silu a korektné jednanie a ústretovosť zo strany samosprávy. A to firmy oceňujú," dodáva Tóth.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie