Počas uplynulých 10 rokov sa zmenil prístup firiem k zamestnancom

Mám prácu
Bratislava 6. augusta (TASR) - Pracovný trh na Slovensku prešiel za uplynulých 10 rokov viacerými zmenami. Vypuknutie krízy donútilo firmy zatvárať svoje prevádzky a prepúšťať zamestnancov. Dnes sa situácia podľa odborníkov stabilizovala. "Posledných desať rokov bolo vo všeobecnosti poznamenaných rýchlo meniacim sa ekonomickým prostredím, čo zásadne ovplyvňovalo aj pracovný trh,“ skonštatovala pre TASR manažérka spoločnosti Grafton Recruitment Slovakia Katarína Bobotová.

Podľa jej slov od vstupu Slovenska do Európskej únie (EÚ) až do polovice roka 2008 prevládal dopyt po pracovníkoch nad ponukou voľnej a dostupnej pracovnej sily, značne stúpalo platové ohodnotenie a firmy doslova bojovali o tých najlepších zamestnancov. "V druhej polovici roka 2008 došlo k obratu a takmer zo dňa na deň bolo na trhu dostupných veľké množstvo odborníkov, manažérov a špecialistov, ktorých platové očakávania boli oproti trhovému nastaveniu veľmi vysoké," tvrdí Bobotová. Krízu tak spoločnosti podľa nej buď pocítili výrazne, číže zatvárali, alebo znižovali počty zamestnancov vo svojich prevádzkach, alebo minimálne neboli pripravené prijímať do svojich stavov nových pracovníkov. "V poslednom období sa však situácia stabilizovala, účastníci pracovného trhu zreálnili svoje požiadavky a očakávania. Niektoré legislatívne regulácie prispeli k tomu, že sa praktiky pracovného trhu priblížili k fungovaniu vyspelejších západných susedov Slovenska. Rast platov a fluktuácia sa ustálili," dodala Bobotová.

Zmenil sa aj prístup zamestnávateľov k pracovníkom. "Najmä v sofistikovanejších činnostiach sa kladie výrazne väčší dôraz na kreativitu, podnetné pracovné prostredie či flexibilitu pracovného času,“ tvrdí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti McROY Group Luboš Sirota. Firmy sa po ústupe krízy začali podľa jeho slov venovať aj zamestnaneckým benefitom. Sirota je tiež presvedčený, že súčasná nastupujúca generácia zamestnancov je ambicióznejšia. "Ľudia sa viac zaujímajú o možnosť kariérneho postupu, pracovné podmienky alebo benefity. Chcú pracovať, aby mohli kvalitne žiť, nežijú pre to, aby pracovali. Práve títo ľudia budú onedlho tvoriť väčšinu pracovnej sily na Slovensku," myslí si Sirota.

Odborníci však poukazujú aj na viaceré legislatívne zmeny, ktoré sa udiali v oblasti trhu práce a na jeho vývoj mali pozitívny alebo negatívny vplyv. Sirota za najvýraznejšiu pozitívnu zmenu považuje zavedenie takzvaného flexikonta. "Umožňuje čerpanie pracovného času a výkonu podľa stavu objednávok vo firme a výrazne eliminuje prepúšťanie,“ myslí si Sirota.

Naopak, za najnegatívnejšiu zmenu zase považuje zavedenie súbehu výpovednej doby a odstupného. Podľa neho to výrazne znižuje apetít firiem naberať nových zamestnancov. "Firmy si totiž desaťkrát premyslia, či niekoho zobrať alebo nie, ak vedia, koľko by ich stálo prípadné prepúšťanie," tvrdí Sirota. Pozitívom pre ľudí je aj to, že za prácou môžu vycestovať do zahraničia. V dôsledku otvorenejšieho európskeho pracovného trhu a zjednodušenej možnosti vycestovať za prácou sa však podľa Bobotovej zvýšila konkurencia lokálnym zamestnávateľom a cena práce špecialistov v niektorých odvetviach, najmä v oblasti IT technológií, finančných či poradenských službách sa v dôsledku toho mierne zvýšila.

Globalizovaný pracovný trh podľa odborníkov prispieva aj k ekonomickému rastu krajín. "Ochranárske opatrenia, ktoré majú voľný pohyb pracovnej sily obmedziť, sú z tohto pohľadu krátkozraké. Je preto iba na škodu, že Slovensko nedokáže pritiahnuť zo zahraničia kvalifikovanú pracovnú silu a jej prílevu domáca legislatíva skôr bráni než napomáha," myslí si Sirota.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie