RegioJet spustil výberové konania, hľadá 150 nových zamestnancov

Hľadám prácu
Bratislava 21. júla (TASR) - Súkromný železničný dopravca RegioJet hľadá nových zamestnancov. Firma rozbehla výberové konania na 150 ľudí, chce posilniť vlakový personál a prevádzkovú základňu. Doplní personál na trati z Bratislavy do Komárna a tiež na pripravovanej trase z Bratislavy do Košíc.

"Dáme prácu ľuďom v oblastiach s vysokou nezamestnanosťou, napríklad na východnom Slovensku," povedal Radim Jančura, majiteľ holdingu Student Agency, ktorého súčasťou je aj RegioJet. Pôjde predovšetkým o pozície zákazníckej obsluhy, či pozície v oblasti zázemia a technologickej správy.

Firma napríklad hľadá rušňovodičov a rušňovodičky, v ponuke sú aj pozície stevardov, či mechanikov, elektromechanikov a elektronikov koľajových vozidiel. "Na všetky pozície sú u nás vítaní tak muži, ako aj ženy," doplnil Jančura.

Dopravca aktuálne zamestnáva na Slovensku 104 ľudí. Od marca 2012 prevádzkuje dopravu na trati z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna s dotáciou zo štátneho rozpočtu.

Od 14. decembra tohto roku však chce prevádzkovať štyri páry spojov denne na trase z Bratislavy cez Žilinu po Košice. Tieto vlaky bude vypravovať bez akejkoľvek štátnej dotácie. Súčasne chce spoločnosť predĺžiť aj doterajšiu linku z Prahy cez Ostravu a Žilinu až do Košíc. Dopravca prepravil v roku 2013 na území Slovenska viac ako 1,5 milióna cestujúcich.
Zdroj, foto: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie