Investori z Nemecka prinesú na Slovensko asi 1000 pracovných miest

Hľadám prácu
Bratislava 20. júla (TASR) – Investori z Nemecka prinesú na Slovensko nové pracovné miesta. "Navštívil som pred dvoma týždňami potenciálnych investorov v Nemecku z oblasti strojárskej výroby. Čakáme teraz už len na ich reakciu," uviedol v rozhovore pre TASR minister hospodárstva SR Pavol Pavlis (Smer-SD).

"Je to jedna z najväčších svetových firiem a je potenciál, že by rozšírili výrobu na Slovensku. Veľkou výhodou tejto investície je, že by bola v dvoch krokoch," priblížil. V prvom by investor zabezpečil približne 200 pracovných miest. "V druhom kroku by bol nárast až na 1000 pracovných miest," spresnil minister.

Druhý partner – investor bol podľa Pavlisa taktiež z Nemecka, ktorý tiež navštívil Slovensko. "Absolvovali sme s ním rokovania na najvyššej úrovni. Benefitom tejto investície je veľký záujem o spoluprácu s mladými ľuďmi, s vysokými školami. Vo sfére, v ktorej podnikajú, im vyhovuje lokalita, ktorú sme im ponúkli. To, že sú to investori z Nemecka, svedčí o tom, že ide o investíciu s vyššou respektíve vysokou pridanou hodnotou, čo má pre nás veľký význam," konštatoval.

"Ďalšou krajinou, na ktorú by som sa chcel orientovať, je Kórea. V Kórei vidím ešte veľký potenciál vzhľadom na to, že kórejské spoločnosti pôsobiace na Slovensku mu robia dobré meno. Vedia, aká je na Slovensku stabilita, priestor na podnikanie majú odskúšaný," dodal minister.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie