Cez tri výzvy sa z eurofondov podporí vytvorenie až 3100 pracovných miest

Hľadám prácu
Bratislava 22. júna (TASR) - Prostredníctvom troch výziev sa zo štrukturálnych fondov podporí vytvorenie až 3100 nových pracovných miest. Vyplýva to z Priebežnej správy Ministerstva hospodárstva (MH) SR o plnení programu zameraného na zintenzívnenie podpory malých a stredných podnikov (MSP) a na podporu zamestnávania mladých ľudí, s ktorou by sa v najbližšom období mala zaoberať vláda SR.

"V rámci všetkých troch výziev zameraných na zintenzívnenie zamestnávania mladých nezamestnaných ľudí vo veku do 29 rokov sa k 30. júnu 2014 očakáva uzatvorenie 664 zmlúv o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP) v celkovej výške 286,35 milióna eur. Ich uzatvorením sa prijímatelia zaviažu vytvoriť celkovo až 3100 nových pracovných miest, z čoho 1931 pracovných miest bude určených pre mladých nezamestnaných ľudí do 29 rokov," spresnil v správe rezort hospodárstva.

Vláda SR podľa MH SR reagovala na iniciatívu predsedu Európskej komisie (EK) José Manuela Barrosa, ktorá odznela 30. januára 2012 na neformálnom stretnutí Európskej rady a ktorej hlavnou témou je vyvinúť úsilie na podporenie hospodárskeho rastu a riešenie otázky nezamestnanosti mladých ľudí špecificky v krajinách s vysokou mierou nezamestnanosti mladých ľudí, medzi ktoré patrí aj Slovensko, prijatím záverov, v zmysle ktorých boli štrukturálne fondy EÚ určené ako hlavný nástroj iniciatívy.

Rezort hospodárstva pripomenul, že vládny kabinet uznesením zo 16. mája 2012 odsúhlasil návrh realokácie finančných prostriedkov v rámci operačných programov (OP) Národného strategického referenčného rámca (NSRR) na financovanie opatrení na podporu riešenia nezamestnanosti mladých ľudí a zintenzívnenie podpory MSP v intenciách iniciatívy EK, ktorej cieľom je stimulovať spomínané cieľové skupiny s pomocou prostriedkov zo štrukturálnych fondov.

"V zmysle uvedeného uznesenia prišlo v SR k dodatočnému navýšeniu alokácie tých OP NSRR, ktoré preukázali najvyššiu mieru absorpcie prostriedkov a zároveň najvyšší potenciál z hľadiska napĺňania cieľov iniciatívy EK. Súčasťou predmetnej realokácie sa stal, po vykonaní analýzy zamerania, stavu a posúdenia jednotlivých operačných programov, aj OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, ktorého pôvodná alokácia bola navýšená o dodatočných 225 miliónov eur," dodalo MH SR v správe.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie