V Prievidzi pribudnú nové pracovné miesta pre opatrovateľky

Hľadám prácu
Prievidza 12. júna (TASR) - Mesto Prievidza sa zapojilo do Národného projektu – Podpora opatrovateľskej služby (NP POS), ktorý mu umožňuje vytvoriť od 1. júna dve nové pracovné miesta pre opatrovateľky. Na výkon ich služby dostane samospráva nenávratný finančný príspevok. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Mesto uzatvorilo Zmluvu o spolupráci s Implementačnou agentúrou pre Operačný program Zamestnanosť a sociálna inklúzia, v ktorej bolo jednou z podmienok vytvorenie dvoch pracovných miest na celý pracovný úväzok pre prácu opatrovateľky," spresnil Ďureje.

Ako doplnil, hlavným cieľom projektu je podpora sociálnej inklúzie, prostredníctvom podpory novovytvorených pracovných miest pre opatrovateľky, zotrvania klienta vo svojom prirodzenom prostredí, a nie v špecializovaných zariadeniach. "V prípade záujmu zo strany obyvateľov mesta sa môže Zmluva o spolupráci rozšíriť o ďalšie novovytvorené pracovné miesta," podotkol.

Opatrovateľská služba je terénna sociálna služba poskytovaná fyzickej osobe, ktorá je z dôvodu svojho veku alebo nepriaznivého zdravotného stavu odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby pri každodenných aktivitách. "Obzvlášť seniori tak môžu dostať adekvátnu starostlivosť priamo vo svojom domove a nemusia byť umiestňovaní v špecializovaných zariadeniach, ktoré často odmietajú. Opatrovateľky tak vykonávajú potrebné úkony priamo v domovoch odkázaných klientov," dodal Ďureje.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie