Pred odchodom na dovolenku si nezabudnite zabezpečiť byt

Mám prácu
Bratislava 12. júna (TASR) - Každý, kto odchádza na dlhší čas mimo svojho domova, a to najmä v období dovoleniek, by nemal zabúdať na základné bezpečnostné opatrenia. Poistenie bytu či domu by preto malo byť samozrejmosť.

"Vzhľadom na začínajúcu dovolenkovú sezónu chceme upozorniť na možné riziká súvisiace s opustením svojho bydliska na kratší či dlhší čas. Majitelia bytu alebo rodinného domu by na poistenie majetku a domácnosti nemali zabúdať. Dôležité je zabezpečiť si takéto poistenie aj kvôli letným dovolenkám, keď často opúšťame svoje domácnosti aj na niekoľko týždňov a tieto zostávajú bez dozoru. V prípade škodovej udalosti spojenej s krádežou či vlámaním môže byť riešenie následkov bez poistenia finančne náročné a zaťažujúce rodinný rozpočet," uviedla Daniela Vlčková z Wüstenrot poisťovne.

Aj napriek zabezpečeniu majetku komplexným poistením bývania však nemožno pred odchodom na dovolenku zabudnúť uzavrieť okná, uzamknúť nehnuteľnosť, skontrolovať sporák a spotrebiče ako žehlička, kulma a podobne, ktoré by mohli spôsobiť požiar. Taktiež treba skontrolovať, či je zastavená voda. Už aj pri odchode na predĺžený víkend sa odporúča vypnúť spotrebiče z režimu 'stand by' a uzavrieť hlavný uzáver vody.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie