Škola pre 21. storočie lepšie rozvíja osobnosť a tvorivosť žiakov

Školy a vzdelávanie
Bratislava 16. mája (TASR) - Zámerom konferencie, ktorá sa dnes začala v mestskej časti Rača pod názvom Škola pre 21. storočie, je vyvolanie diskusie a vytvorenie priestoru pre praktické workshopy vedúce k premene tradičnej školy. Cieľovou skupinou sú učitelia, riaditelia a zriaďovatelia škôl, predstavitelia samospráv, tvorcovia politík, mimovládne organizácie a ďalší aktéri v komunite vrátane podnikateľského sektora.

Podľa správkyne Nadácie pre deti Slovenska Dany Rušinovej vytvára škola 21. storočia podmienky na to, "aby sa deti učili prirodzene a rady v prostredí, ktoré rozvíja ich osobnosť a tvorivý potenciál, podporuje ich zvedavosť a umožňuje žiť zaujímavý, úspešný, šťastný život. Vysoko efektívne učenie je založené na výskume mozgu, ktorý ukázal, že v bezpečnom a priateľskom prostredí sa deťom lepšie učí a rozvíja. Efektívne učenie neznamená len získavanie vedomostí, ale aj rozvoj tvorivosti detí, rozvoj kritického myslenia a ďalších stránok osobnosti dieťaťa".

Organizátormi dvojdňovej konferencie sú Nadácia pre deti Slovenska, Asociácia Susan Kovalíkovej – Vzdelávanie pre 21. storočie a Základná škola s materskou školou J. A. Komenského v Bratislave. Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie