Neporiadok v odvodoch stojí zamestnávateľov tisícky eur

Pre zamestnávateľov
Bratislava 9. apríla (TASR) - Zvýšená kontrolná aktivita Sociálnej poisťovne (SP) zameraná na správne platenie poistného priniesla aj viac pokút a penále pre zamestnávateľov. Podobne ako rekordný výber poistného na základe kontrol, ktorý dosiahol v marci vyše 806.000 eur, rekordná bola aj výška pokút a penále.

Pokuty v uvedenom období dosiahli 20.220 eur a penále až 188.709 eur. Pre zamestnávateľov ide pritom o zbytočne vynaložené peniaze, ktoré v prípade, že porušia zákon, musia zaplatiť.

Sociálna poisťovňa preto vyzýva zamestnávateľov, aby si plnili svoje zákonné povinnosti. Predovšetkým, aby vždy včas prihlásili svojich zamestnancov do sociálneho systému a v správnej výške odviedli za nich poistné.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie