Volkswagen Slovakia hľadá motivovaných absolventov stredných škôl

Hľadám prácu
Bratislava 4. apríla (TASR) – Automobilová spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) hľadá už druhýkrát do svojho závodu mladé pracovné sily z radov absolventov. Približne 70 žiakov končiacich ročníkov bratislavských stredných odborných škôl dnes v závode firmy dostalo ponuku zamestnať sa.

Cieľom náborového dňa VW SK bolo predstaviť tohtoročným absolventom aktuálne voľné pracovné pozície a zoznámiť ich s výrobou v bratislavskom závode. Ide najmä o miesta údržbára elektrikára, elektronika, mechatronika a mechanika. "Stačí nám, aby títo mladí ľudia mali záujem, chuť vzdelávať sa a pracovať na sebe a mali ukončené stredoškolské vzdelanie technického smeru," priblížila pre TASR Gabriela Ďubjaková z oddelenia personálneho rozvoja. Šancu podľa nej nemá uchádzač, ktorý je pasívny a neprejaví dostatočnú motiváciu. "To ostatné ich vieme naučiť," dodala.

Na nábore sa zúčastnili bratislavské stredné odborné školy -elektronická na Rybničnej, informačných technológií na Hliníckej a automobilová na Ulici Jána Jonáša. Prítomní boli aj žiaci stredných priemyselných škôl - elektrotechnickej Karola Adlera a strojníckej na Fajnorovom nábreží. Žiaci dostali informácie o spoločnosti, odmeňovaní, sociálnom programe a konkrétnych pracovných pozíciách priamo od odborníkov, ktorí v jednotlivých oblastiach pracujú. Počas návštevy absolvovali aj prehliadky karosárne.

Nájsť uplatnenie vo Volkswagene by chcel aj Erik Šumiczký z "Fajnorky", ktorý už vo firme praxoval. "Prax spočívala v sprevádzaní študentov zo Švédska a Fínska. Pracovali sme priamo za pásom a keď niečo potrebovali, ja som im to pomáhal tlmočiť. Naučil som sa, ako funguje celý ten výrobný proces. Vidím tu perspektívu do budúcna," prezradil. Napriek tomu sa ešte predtým rozhodol ísť na technicky zameranú vysokú školu, aby sa mohol neskôr dostať na vyššie manažérske pozície. Počas štúdia by však chcel v závode ďalej praxovať.

"Študent, ktorý má naozaj záujem o techniku a aktívne si hľadá prácu, je šikovný, využíva svoje kontakty alebo má dobrú podporu od rodiny, má šancu nájsť si prácu," myslí si Ružena Ďuržová, ktorá učí na "Adlerke". Práve z tejto školy prijal Volkswagen v posledných dvoch rokoch približne 15 absolventov. "Teoretickú prípravu majú dobrú. Stále však máme problém nájsť pre nich kvalitnú prax," zdôraznila. Chýba jej aktivita zo strany zamestnávateľov, ktorí sa síce sťažujú, že nemajú dostatok kvalifikovaných mladých ľudí, no sami pre to podľa nej robia málo.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie