História SOŠ obchodu a služieb v Prešove siaha do roku 1888

Školy a vzdelávanie
Prešov 17. marca (TASR) – Prevádzkovatelia obchodov, reštauračných zariadení a potravinárskych firiem sa v posledných rokoch sťažujú na nedostatok odborníkov, ktorí by vedeli uspokojiť potreby zákazníkov na požadovanej úrovni. Príčinou je pokles žiakov na školách odborného zamerania, ale predovšetkým nezáujem o niektoré profesie.

Stredná odborná škola obchodu a služieb na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove sa musela prispôsobiť dobe a otvoriť študijné programy, ktoré si vyžaduje, ale svojho pôvodného zamerania sa nevzdáva. Vedenie školy je presvedčené, že dopyt napríklad po kuchároch, cukrároch či mäsiaroch presvedčí rodičov i žiakov.

Riaditeľ školy Peter Kakaščík pripomína, že história ich školy siaha až do roku 1888, kedy sa predstavenstvo prešovských obchodníkov rozhodlo založiť pre mládež nižší stupeň obchodnej školy.

"V tom čase išlo o trojročnú školu s osemhodinovým týždenným vyučovaním, ktoré prebiehalo hlavne vo večerných hodinách. Žiaci sa učili predovšetkým základy hospodárskych a obchodných predmetov," vysvetľuje riaditeľ. Dodáva, že už rok po vzniku škola čiastočne prešla do rúk štátu a dostala názov Obchodná učňovská škola.

Neskôr škola prešla svojím zákonitým vývojom. V roku 1963 sa sťahuje do budovy na Sídlisku duklianskych hrdinov. Ďalšie zmeny priniesli 90. roky.

V študijných programoch nájdu záujemcovia aj také odbory ako pracovník obchodu a marketingu, čašník, pekár či aranžér. Skúsenosti však nezískavajú na praxi v prešovských prevádzkach, ale aj v zahraničí.

"Obchod a podnikanie je odbor, kde preberajú všetky druhy účtovníctva, chodia na prax aj do zahraničia, kde ich dávame na recepcie, do učtárne alebo do ekonomických úsekov. Prax je veľmi atraktívna a odtiaľ prídu deti dospelé. Vrátia sa úplne samostatné a vedia sa vo svete obracať," povedal Kakaščík.

Napriek všetkým zmenám, ktoré priniesla doba, sa škola svojich profilových predmetov nevzdáva. V odbore mäsiar má len dvoch žiakov, lebo je malý záujem, ale dopyt zo strany zamestnávateľov je veľký.

"Je to nákladné, ak máte len dvoch študentov, ale tí napríklad dostávajú štipendium od zamestnávateľa a garantuje im prácu počas troch rokov po škole," hovorí riaditeľ školy.

Slabý záujem si nevie vysvetliť, pretože na druhej strane majú množstvo záujemcov o rekvalifikačné kurzy mäsiara. Ide o ľudí vo veku 40–50 rokov a vraj majú dobre platené miesta doma i v zahraničí.

SOŠ obchodu a služieb má dnes 530 žiakov, o ktorých vzdelávanie sa stará 43 učiteľov a 23 majstrov odborného výcviku. Na odborné vzdelávanie využívajú moderne zariadenú kuchyňu a reštauračné zariadenie a malý penzión, kde majú možnosť získavať skúsenosti v oblasti cestovného ruchu.

Medzinárodná súťaž SWEETCUP láka stále viac kuchárov a cukrárov

Prešov 17. marca (TASR) – Desiatky súťažiacich v odboroch cukrár, kuchár a aranžér už predviedli svoje umenie na medzinárodnej súťaži SWEETCUP. Stredná odborná škola (SOŠ) obchodu a služieb na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove koncom februára tohto roka zorganizovala už jej 12. ročník.

Zástupkyňa riaditeľa školy a hlavná garantka súťaže Beatrix Blichová konštatovala, že podujatie každý rok priláka nádejných profesionálov z celého Slovenska a okolitých krajín. Aj tento rok diváci sledovali študentov zo Slovenska, Poľska, Českej republiky a Ukrajiny.

"Tá konfrontácia je veľmi dôležitá, pretože každý štát má iné zvyklosti v kuchárskom umení, vo výrobe tort a zákuskov. Tu prebieha jednak konfrontácia, ale hlavne sa tie dobré a moderné veci prenášajú zo štátu do štátu. Mnohí naši absolventi pracujú v známych hoteloch vďaka tomu, že absolvovali odborný výcvik, kde vytvárali nové výrobky," konštatovala garantka súťaže.

Doplnila, že kreativita pomohla mnohým nájsť lepšie pracovné miesta. Práve tvorivosť a umenie jednotlivca podľa nej môžu pomôcť aj týmto odborom, pretože budúcnosť nevidia napríklad v pásovej výrobe zákuskov, ale v umení profesionálov vytvárať nové veci.

"Je skutočne iné, ak pred vás v reštaurácii postavia nádherný zákusok, ktorý pôsobí na viaceré zmysly. Ak sa podarí ulahodiť jazyku, nosu i oku, je to fajn. Zoberme si napríklad narodeninovú tortu, to nie je len kus koláča, musí to mať aj dušu a vtedy urobí radosť," vysvetlila Blichová.

Ústrednou témou tohtoročného podujatia boli Kontrasty, ktoré motivovali súťažiacich k rôznym kreáciám. Blichová pripomenula, že súťaž prebieha v dvoch kolách, najprv je to predpríprava, kde si pripravujú všetky suroviny. Na pódiu potom v priebehu 25 minút dovršujú svoje dielo. Priamo pred očami divákov tak vznikajú torty, zákusky a rôzne dobroty, studené misy, ktoré následne hodnotí odborná porota.

"Hodnotí sa chuť, nápad a vzhľad, ale to nie je všetko. Dobrý odborník musí dodržiavať receptúry, technologické postupy, moderné metódy a hygienu. Rovnako musí vedieť efektívne pracovať a zužitkovať materiál," zdôraznil predseda poroty František Krankota.

Po druhý raz sa pokúšal v tomto roku získať prešovský "Sladký pohár" aj študent SOŠ z Lipian Michal Turák. Ten sa cukrárskemu odboru venuje už tri roky a vraj ho to baví stále viac.

"Teraz som sa rozhodol pre motívy z indického a tureckého prostredia. Pracoval som s marcipánom a čokoplastelínou, zaujali ma predovšetkým farby a svojej torte som dal názov Orient," povedal 19-ročný Michal. Verí, že sa mu podarí vypracovať na profesionála a bude sa venovať tejto práci aj naďalej. Uvedomuje si však, že ho čaká ešte veľa práce.

František Krankota predviedol svoje umenie na viacerých olympiádach

Prešov 17. marca (TASR) – Absolvent Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Sídlisku duklianskych hrdinov v Prešove František Krankota, je známy nielen doma, ale i vo svete. Patrí k uznávaným odborníkom a tvrdí, že za to, čo doteraz dosiahol, v mnohom vďačí svojej škole.

Krankota je členom výkonného výboru Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, pedagóg a účastník niekoľkých olympiád. Nejde len o tie gastronomické, kde spolu s kolegami súťažil o popredné umiestnenia medzi majstrami kuchármi, ale jeho špeciality si mohli vychutnať napríklad športovci a návštevníci Slovenského domu na letnej olympiáde v Pekingu.

"Na tejto škole som študoval a zároveň som bol učeň Interhotelov Tatry. V prvom rade bolo to, že ja som chcel, v druhom rade som mal naozaj dobrých učiteľov a vedúcich. Teším sa zo svojich úspechov a teším sa aj z toho, že aj ja sám už mám niekoľko žiakov, ktorí dosiahli výborné výsledky," konštatoval Krankota.

Dnes uznávaný odborník končil túto strednú školu v roku 1979 a spomína si, že tie podmienky, čo sa týka praxe a predovšetkým vybavenia, sú diametrálne odlišné.

"V súčasnosti kuchár musí byť zdatný vo viacerých veciach a musí ovládať aj nové technológie. Ten vývoj ide dopredu a dakedy sme ani nemohli pomyslieť na to, aké vybavenie je dnes v kuchyni," vysvetľuje kuchár.

Na druhej strane dodáva, že schopnosť naučiť sa variť na starých sporákoch a v rúrach im nezväzovala ruky a aj keď sa potrápili, v modernejších podmienkach sa vždy dobre a rýchlo prispôsobovali.

Keď slovenský zväz vstúpil do medzinárodnej asociácie kuchárov a cukrárov, vznikla možnosť zúčastniť sa na gastronomických olympiádach a svetových šampionátoch.

"Začiatky neboli ľahké, ale po pár rokoch prišli úspechy a popredné umiestnenia. Už v roku 2004 sme získali striebornú medailu za studenú kuchyňu a v ďalších rokoch to boli prevažne bronzové medaily. Myslím si, že to bol pre našu malú krajinu obrovský úspech," hovorí majster kuchár.

Rád spomína na letnú olympiádu v Pekingu, kde bol členom kuchárskeho tímu v Slovenskom dome. Trochu vraj boli obavy aj z toho, ako pripraviť napríklad naše typické pirohy na woku. Nakoniec sa však všetko podarilo zvládnuť k spokojnosti hostí a chutilo vraj aj Číňanom.

"My sme na záver Slovenského domu urobili spoločnú akciu s čínskymi kuchármi a tam sme si vymieňali skúsenosti. Oni si pripravili svoje jedlá, my naše. Určite im veľmi dobre padlo, keď ochutnali naše pirohy, šúľance, naše bravčové pečené, tak isto ochutnali naše kysnuté koláče a samozrejme naše pivo im stopercentne zarezalo," dodáva Krankota.

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prešove však má aj ďalšieho olympionika, takého ozajstného. Nie je síce absolventom tejto školy, ale v súčasnosti jej šéfuje. Riaditeľom školy totiž je bývalý československý a slovenský reprezentant v hádzanej Peter Kakaščík, ktorý nás reprezentoval na olympiáde v Barcelone.

Medzinárodná súťaž SWEETCUP láka stále viac cukrárov a kuchárov
Tu bude player
Zdroj, foto, video: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie