Najatraktívnejším zamestnávateľom je Google

Mám prácu
Bratislava 3. februára (TASR) - Na Slovensku je pre ľudí najatraktívnejší zamestnávateľ spoločnosť Google. Respondenti si ju vybrali najmä preto, že Google vidia ako silnú, známu značku, očakávajú možnosť sebarealizácie a tvorivosti, a tiež zaujímavú pracovnú náplň. Ukázal to prieskum spoločnosti Profesia v spolupráci s mesačníkom Forbes.

Prieskum ukázal, že ľudia by chceli pracovať pre firmu, ktorá je silnou, známou značkou, poskytne im zaujímavú pracovnú náplň a charakter práce a má dobré meno.

Na 2. mieste sa umiestnila spoločnosť J&T a na 3. mieste skončil Volkswagen Slovakia. Spoločnosť J&T má svojich fanúšikov najmä medzi staršími ľuďmi nad 55 rokov. Volkswagen Slovakia je pre ľudí najatraktívnejším zamestnávateľom najmä vďaka dobrému platovému ohodnoteniu a benefitom.

Ak sa uchádzači rozhodujú, kto je pre nich najatraktívnejší zamestnávateľ, najväčší vplyv má to, či ide o silnú, známu značku, či očakávajú, že budú mať zaujímavú pracovnú náplň a charakter práce, či má spoločnosť dobré meno, alebo či budú mať pracovnú istotu, lebo firma už má dlhodobú tradíciu.

"Spomedzi atribútov, na základe ktorých sa ľudia rozhodujú pri výbere akéhosi srdcového zamestnávateľa, sa platové ohodnotenie ocitlo až na piatom mieste. Platové ohodnotenie je pre ľudí v realite dôležité, a keď sme zisťovali, prečo sú ľudia v súčasnom skutočnom zamestnaní nespokojní, najčastejšou odpoveďou bolo práve mzdové ohodnotenie. Ak sa ale bavíme o najatraktívnejšom zamestnávateľovi, v tomto prípade peniaze zjavne nehrajú až takú významnú rolu," komentuje výsledky prieskumu generálna riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Mužov viac lákajú automobilky, ženy kníhkupectvo a hotelierstvo. Jednotkou v rebríčku o najatraktívnejšieho zamestnávateľa zostal Google aj pri rozdelení respondentov podľa pohlavia. Firmu z informačných technológií za najatraktívnejšieho zamestnávateľa označilo 12,9 % respondentiek. Medzi ženami sa na rozdiel od mužov nižšie ocitla spoločnosť Volkswagen Slovakia. Pre mužov je Volkswagen Slovakia druhým najatraktívnejším zamestnávateľom na Slovensku.
Zdroj, foto: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie