Slováci musia na pokrytie daní a odvodov odpracovať 5,3 dňa v mesiaci

Mám prácu
Bratislava 21. januára (TASR) - Zamestnanec na Slovensku s čistým príjmom 1000 eur pracuje približne 5,3 dňa v mesiaci na to, aby pokryl svoje daňové a odvodové zaťaženie. Vyplýva to z aktuálnej analýzy poradenskej spoločnosti Accace.

Ako ďalej informovala marketingová asistentka spoločnosti Denisa Helembayová, v porovnaní s ďalšími krajinami z východnej a strednej Európy (SVE) patríme medzi tie s nižším zaťažením, výrazne lepšie je na tom len Ukrajina so zhruba 3,8 dňami.

Najvyššie zaťaženie pri čistom plate 1000 eur majú zamestnanci v susednom Maďarsku, ktorí musia na svoje dane a odvody pracovať dvakrát toľko dní ako ich kolegovia z Ukrajiny. Po nich nasleduje Česká republika (ČR) a Rumunsko. Poľskí zamestnanci majú takmer rovnaké daňové a odvodové zaťaženie ako slovenskí.

Analýza tiež ukázala, že kým na Slovensku a v Maďarsku je výška odvodov a dane z príjmu približne rovnaká, na Ukrajine a v ČR je ich vzájomný nepomer výraznejší. Na rozdiel od Ukrajiny, kde je daň z príjmu podstatne vyššia ako odvody, Poliaci zaplatia viac na sociálnom a zdravotnom poistení.
Zdroj: TASR (accace.com)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie