Do konca roka by mohlo v priemyselnom parku v Lipanoch nájsť prácu asi 230 ľudí

Hľadám prácu
Lipany 16. januára (TASR) – V priemyselnom parku v Lipanoch sa už etablujú dve spoločnosti EUROBAU-JM a Expresline, ktoré majú podpísané aj nájomné zmluvy na pozemky. Ďalšie dve spoločnosti rokujú s mestom o rozšírení výroby v meste a presťahovaní práve do areálu parku. Prioritou primátora Lipian Eduarda Vokála je plné obsadenie parku do konca roka.

To, čo je teraz schválené, sú dve elektrárne, ktoré majú zamestnať dokopy 20 ľudí. Potom firma, ktorá má vyrábať brikety a zamestnávať 65 ľudí, ďalej jedna, ktorá má spracovávať plasty, to bude 10 zamestnancov. Farmaceutická firma, s ktorou rokujeme, zamestná asi 100 ľudí a ďalšia 40,“ povedal Vokál.

Spolu by teda podľa neho mohlo do konca roka pracovať v priemyselnom parku o 230 ľudí viac. Mesto totiž rokuje s firmami Medicprodukt a TEAM Industries, ktoré v Lipanoch už pôsobia, no chcú sa sťahovať a rozširovať výrobu.

V priemyselnom parku postavenom v roku 2006 pôsobia doteraz štyri strojárske firmy. V septembri 2013 začali stavať svoje zázemie dve elektrárne a tento rok pribudnú ďalšie spoločnosti.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie