Za posledných sedem rokov išlo na vzdelávanie z eurofondov 230 mil. eur

Školy a vzdelávanie
Bratislava 20. decembra (TASR) - Počas sedemročného programového obdobia, ktoré končí tento rok, získalo Slovensko z eurofondov pre oblasť vzdelávania 230 miliónov eur. TASR o tom dnes informovala Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU).

Najviac projektov (524) v rámci Operačného programu (OP) Vzdelávanie bolo zameraných na premenu tradičnej školy na modernú. "V sume takmer 100 miliónov eur základné a stredné školy inovovali obsahovú prestavbu vzdelávania, zakúpili didaktické pomôcky, aktivitami projektu vytvorili nový moderný školský vzdelávací program," povedala ASFEU. Stredné školy zas z eurofondov modernizovali vybavenie v odborných učebniach.

Prostriedky z európskych zdrojov išli aj na vzdelávanie na vysokých školách. Celkovo bolo v tejto oblasti podporených 122 projektov v hodnote 100,6 milióna eura. "Projekty podporili zvýšenie kvality vzdelávania ako aj spoluprácu medzi vysokými školami na medzinárodnej úrovni," dodala agentúra.

Podporu získali aj projekty zamerané na vzdelávanie marginalizovaných rómskych komunít a osôb s osobitými vzdelávacími potrebami. Projekty na zvyšovanie vzdelanostnej úrovne rómskych komunít boli vo výške 16,2 miliónov eur.

Celkovo bolo v rámci OP Vzdelávanie vyhlásených 33 výziev v celkovej alokácii 378 miliónov eur. Rôzne subjekty dostali spolu nenávratné finančné prostriedky vo výške 230 miliónov eur. Udelené im boli na základe 814 zmlúv.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie