Bločková lotéria bude realitou od septembra, počíta s ňou už aj zákon

Legislatíva
Bratislava 15. mája (TASR) – Takzvaná bločková lotéria už dostala základné kontúry. Cez pozmeňujúci návrh ju poslanci Národnej rady (NR) SR zapracovali do novely colného zákona. Ten dnes plénum definitívne odobrilo. V prípade, že návrh novely podpíše prezident, bločková lotéria bude realitou od septembra.

V zákone sa tak vymedzili základné charakteristiky lotérie pokladničných dokladov. Ľudia budú môcť na základe údajov z pokladničných blokov z obchodov či reštaurácií podávať žreby, ktoré sa budú losovať a víťazi získajú výhry.

Ministerstvo financií chce takýmto krokom motivovať ľudí, aby si pri nákupoch pýtali doklady o zaplatení. Tým by prirodzene tlačili na obchodníkov, ktorí by už nemohli ukracovať štát na dani z pridanej hodnoty (HDP).

Zdroj, foto: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie