Kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa priznáva v roku 2014 štátnym zamestnancov vyššie mzdy o 16 eur

Mzdy a analýzy
Bratislava 25. novembra (TASR) – Kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa (KZVŠ) o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a štátnej službe na rok 2014 podpísali dnes signatári za stranu zamestnancov i zamestnávateľov na Úrade vlády SR.

Obsahom kolektívnej zmluvy je priaznivejšia úprava pracovných podmienok, vrátane platových. KZVŠ stanovuje základný pracovný čas zamestnanca na 37,5 hodiny v týždni, základnú výmeru dovolenky na päť týždňov, respektíve šesť týždňov pre zamestnancov vo veku nad 33 rokov, zvyšujú sa základné stupnice platových taríf o 16 eur. Celkový prídel do sociálneho fondu je vo výške jedného percenta, plus ďalší prídel najmenej 0,05 percenta zo súhrnu hrubých platov zúčtovaných zamestnancov na výplatu za kalendárny rok.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie