Hotelová akadémia v Prešove vznikla na podnet ženského spolku

Školy a vzdelávanie
Prešov 4. novembra (TASR) – História Hotelovej akadémie (HA) v Prešove, ktorá sídli na Baštovej ulici, siaha do roku 1927. Podnet na zriadenie takejto pôvodnej odbornej školy pre ženské povolania dal pred valným zhromaždením vtedajšieho mestského zastupiteľstva v Prešove ženský spolok Živena.

Riaditeľ HA Jozef Šenko pre TASR uviedol, že škola začala svoju činnosť 12. septembra 1927 a jej cieľom bolo teoreticky a prakticky vzdelávať dievčatá podľa požiadaviek, ktoré sa vtedy kládli na ženu.

Pripomenul, že škola mala rozvíjať odborné znalosti a schopnosti dievčat k samostatnému poslaniu v živnosti, službe sociálnej a hospodársko-administratívnej, ale predovšetkým bežným prácam, ktoré musela vtedajšia žena ako matka a gazdiná v domácnosti zvládať.

"Bola to dvojročná škola, kde sa učili dievčatá šiť, štopkať, variť, učili sa strihať látku na šaty, proste takéto domáce práce a hospodárenie v rodine," vysvetlil Šenko.

Neskôr prešla ďalším vývojom ako Vyššia škola výživy a v polovici 50. rokov túto vzdelávaciu inštitúciu zaradili do siete štátnych škôl ako Strednú školu spoločenského stravovania v Prešove, kde absolventi získavali maturitné vzdelanie. Následne od roku 1979 sa z nej stala Stredná hotelová škola v Prešove, ktorá bola jednou z najžiadanejších na Slovensku.

Šenko konštatoval, že takéto školy exitovali v podstate len štyri, okrem Prešova bola v Piešťanoch, Brezne a v Kežmarku pre tatranský región ako centrum turistického ruchu.

"Takáto škola bola vo svojom čase, čo sa týka dosiahnutého vzdelania, podmienkou pre vykonávanie funkcií riaditeľov hotelov či vedúcich hotelov stravovacích prevádzok, školských jedální. Dokonca aj diétna sestra v nemocnici musela niekedy mať takéto vzdelanie," pripomenul riaditeľ školy.

Svoje súčasné pomenovanie dostala v roku 1990, kedy sa z nej stala hotelová akadémia a jej štúdium sa predĺžilo na päť rokov. V priebehu jej existencie tu získali kvalifikáciu tisíce študentov.

"Jedným z najznámejších absolventov je brankár československej hokejovej reprezentácie Jiří Holeček, ktorý štúdiom popri zamestnaní končil našu školu, ale boli tu aj ďalší športovci od nás z Prešova. Z mladších ročníkov si spomínam na Janku Hospodárovú, známu slovenskú moderátorku," hovorí riaditeľ akadémie.

Šenko hovorí, že jej absolventmi boli takmer všetci bývalí riaditelia hotelov a podnikov spoločného stavovania na východnom Slovensku, teda okrem podtatranského regiónu, kde dominoval Kežmarok.

Študenti Hotelovej akadémie skladajú náročnú praktickú maturitu

Prešov 4. novembra (TASR) – Napriek tomu, že sieť stredných škôl v súčasnosti disponuje pomerne veľkým počtom škôl zameraných na hotelierstvo či cestovný ruch, Hotelová akadémia (HA) v Prešove patrí k tým, o ktoré je zo strany študentov veľký záujem.

Riaditeľ HA Jozef Šenko konštatoval, že priestory školy sú až v piatich budovách, tri z nich sú pamiatkovo chránené objekty, pričom najznámejšia je na Baštovej ulici, kde je Floriánova brána.

Na škole sa vyučuje len jeden študijný odbor, ktorý sa volá hotelová akadémia. Ide o 5-ročné denné štúdium ukončené maturitnou skúškou. V súčasnosti HA navštevuje 568 žiakov, ktorí sú rozdelení a o ich vzdelávanie sa stará 53 pedagogických zamestnancov.

V rámci vzdelávacieho programu je pomerne silné zastúpenie vyučovania cudzích jazykov, takže absolventi nemajú problém pracovať v zahraničí či pokračovať v štúdiu v lingvistických odboroch.

Na škole sa okrem základných predmetov učia ekonomiku, hotelierstvo, manažment, gastronómiu či spoločenské správanie. Riaditeľ vysvetlil, že v prvých troch ročníkoch prevládajú odborné technologické predmety, potom sú to ekonomické predmety.

Zaujímavým spôsobom sa realizuje praktická maturitná skúška, kde musia žiaci zvládnuť široké spektrum činností v príprave recepcie, banketu či inej slávnostnej príležitosti.

"Musia si to všetko naplánovať. Všetko si pripravia teoreticky aj prakticky a podmienkou je, aby dostali na to hostí, úplne cudzích ľudí, rodičov, verejnosť. Musia to spropagovať v médiách a musia predať vstupenky. Pokiaľ by sa im nepodarilo tie lístky predať, tak nezmaturujú, pretože každý manažér podniká, aby zarobil," vysvetľuje Šenko.

Dodáva, že sú to výborné akcie a študenti sa skutočne snažia, zháňajú si sponzorov, aby znížili cenu lístka. Zvyknú si zapožičať kostýmy, kulisy. Nie je ojedinelé, že na takejto maturitnej skúške sa objavia aj známe osobnosti. Spievali tu napríklad Katka Knechtová či skupina Komajota.

HA je členom Európskej asociácie škôl hotelierstva a turizmu a úzko spolupracuje s Nadáciou pre vzdelávanie v hotelierstve so sídlom v Ženeve. Nadácia im napríklad v roku 2000 darovala vybavenie dvoch cvičných kuchýň.

Žiaci sa zapájajú do aktivít a súťaží európskej asociácie pre barmanov, recepčných, manažérov a majú možnosť absolvovať prax v zahraničí. Študentov tejto školy môžu dovolenkári napríklad stretnúť v podnikoch v Taliansku, Francúzku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Grécku a na Cypre.

Hotelová akadémia organizuje medzinárodnú súťaž mladých barmanov

Prešov 4. novembra (TASR) – V kategóriách juniorskej medzinárodnej barmanskej súťaže EUROCUP sa od jej vzniku pred 21 rokmi predstavili stovky talentovaných mladých ľudí, ktorí dnes pôsobia v oblasti gastronómie a hotelierstva.

Organizátorom tejto súťaže je Hotelová akadémia v Prešove. Každý rok sem prichádzajú žiaci stredných škôl s hotelovým zameraním zo Slovenska a ďalších štátov Európy, aby tu prezentovali svoju zručnosť v príprave miešaných nápojov. Organizátori tu však privítali aj mladých barmanov z Mexika.

Na tomto podujatí sa súťaží tradične v dvoch kategóriách - miešanie alkoholického nápoja a príprava takzvaného soft drinku bez obsahu alkoholu.

Keďže produkty súťažiacich majú zapôsobiť nie iba na chuťové bunky, ale aj na zrakové, na záver súťaže vždy dostanú priestor súťažiaci vo flair style. V posledných rokoch tlieska umeniu mladých barmanov, ktorí predvádzajú niekedy neuveriteľné žonglérske kúsky, množstvo divákov.

Okrem toho, že všetky takéto podujatia dávajú priestor prezentácii prípravy ľudí z takejto brandže a na výmenu skúseností v oblasti obsluhy zákazníka, je tu ešte jeden dôležitý faktor:

"Cieľom naďalej zostáva podpora kultúry pitia a preferencia riedených nápojov, ktoré by mali ľudia uprednostniť pred tvrdým alkoholom. Je to možno síce drahšie, ale zdravšie, spoločenskejšie, estetickejšie a v neposlednom rade dáva veľký priestor pre kreativitu," upozorňuje riaditeľ HA Jozef Šenko.

Milan Šefc, predseda sekcie Tatry Slovenskej barmanskej asociácie, hovorí, že ide o náročnú súťaž, pričom na výkony barmanov dozerá odborná porota. Tá hodnotí nie len kvalitu miešaného nápoja, ale aj jeho vzhľad, chuť a prípravu. Tvrdí, že táto súťaž je vo svojej kategórii pravdepodobne najväčším podujatím svojho druhu v Európe a určite má nezanedbateľné postavenie aj vo svetovom meradle.

"Je to súťaž na vysokej odbornej úrovni, škola sa naozaj zlepšovala z roka na rok. Je to niečo úžasné, iné krajiny si už berú príklad a snažia sa to napodobniť. Mám pocit dobre vykonanej práce, pretože týchto ľudí potom stretávam v rôznych prevádzkach po Slovensku," povedal Šefc.

Dodáva, že Slovensko má špičkový barmanský spolok, ktorého členovia dosiahli aj tituly majstrov Európy či sveta. K týmto odborníkom by chcel patriť aj 16-ročný Daniel Cisár, ktorý sa predstavil v Prešove na 21. ročníku pred niekoľkými dňami.

"Som z Piešťan zaujíma ma to už dlhšiu dobu, fascinuje ma práca rúk, rýchlosť, dynamika a vyžívam sa v tom. Na tejto súťaži som prvýkrát, dúfam, že porotu drink zaujme," povedal študent. Napriek tomu, že sa mu nepodarilo umiestniť na popredných miestach, do Prešova sa vraj znovu rád vráti.

Tu bude player
Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie