Hoteliéri hovorili o aktuálnej legislatíve v cestovnom ruchu

Legislatíva
Horný Smokovec 19. októbra (TASR) - Aktuálna legislatíva v cestovnom ruchu (CR), ale hlavne novela zákona o podpore cestovného ruchu, bola jednou z hlavných tém Jesenného stretnutie hotelierov 2013, ktoré sa konalo 15. a 16. októbra v Grand Hoteli Bellevue v Hornom Smokovci. TASR o tom informoval Marek Harbuľák, generálny sekretár Zväzu hotelov a reštaurácií (ZHR) SR.

K zvýšeniu atraktivity Slovenska ako turistickej destinácie, s ktorou ide ruka v ruke zlepšovanie kvality služieb, má prispieť aj Stratégia rozvoja cestovného ruchu do roku 2020 z dielne Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR), ktorú predstavil jeho štátny tajomník František Palko. Zároveň zdôraznil a ocenil príspevky zástupcov hotelierov, ktoré boli do stratégie doplnené a zapracované. K skvalitneniu služieb má prispieť aj Národný systém kvality, ktorý by mal začať fungovať od roku 2016. „Podnikom cestovného ruchu na Slovensku chýba komplexný systém riadenia kvality, respektíve systematický prístup k riadeniu kvality,“ uviedla Ivana Magátová, generálna riaditeľka sekcie cestovného ruchu MDVRR. Zámerom podľa nej je vytvoriť systém tak, aby zákazník vedel, že príslušný podnik CR má zavedený garantovaný systém kvality služieb. Za pozitívny označila aj nárast počtu turistov navštevujúcich Slovensko. V 1. a 2. kvartáli 2012 navštívilo Slovensko spolu 1,7 milióna ubytovaných hostí, pričom v rovnakom období tohto roka ich bolo 1,89 milióna. Generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Marta Kučerová predstavila viac ako 150 hotelierom a odborníkom z brandže marketingovú stratégiu SACR na obdobie rokov 2014 až 2020.

Najdiskutovanejším legislatívnym opatrením bola však novela zákona o podpore cestovného ruchu. Zväz hotelov a reštaurácií SR spoločne so zástupcami Bratislavskej hotelovej asociácie, SACKA, združením Historických hotelov Slovenska vyjadrili podporu novele zákona, ktorú oficiálnym listom tlmočili ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jánovi Počiatkovi. Cieľom bolo deklarovať jednotu významnej väčšiny subjektov, ktoré združujú v rámci brandže, pri dôležitých otázkach smerovania cestovného ruchu na Slovensku.

O tom, čo je national branding a ako sa tvorí, alebo by sa mal tvoriť na Slovensku a prečo sú hotely a reštaurácie dôležitou súčasťou pri jeho tvorbe, hovoril vo svojom príspevku Martin Horváth. Tomasz Janczak doplnil vo svojom príspevku význam značky, jej budovania pre individuálne hotely. Poukázal na viacero úspešných projektov, pričom zdôraznil to, čo spôsobilo, že tieto projekty sa stali úspešnými.

Účastníci neobišli ani jednu z azda najdiskutovanejších tém, ktorou je kvalita surovín a podpora využívania regionálnych produktov. Pozitívom je, ako sa zhodli šéfkuchári a zástupcovia regionálnych výrobcov, že dopyt po domácich produktoch narastá a chutné, zdravé a moderné jedlo sa dá pripraviť aj z regionálnych zdrojov napriek tomu, že tzv. predaj z dvora má viaceré úskalia. „Do ponuky môžete dať len také jedlo, pri ktorom je dodávateľ schopný garantovať kvalitu a objem v dlhodobo, čo býva neraz pri malovýrobcoch problém,“ povedal Branislav Križan, šéfkuchár hotela Matyšák v Bratislave a zároveň prezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov SR.

Kvalita vzdelávanie a efektívnejšie prepojenie praxe a teoretickej výučby bolo témou druhého dňa stretnutia hotelierov. ZHR SR ponúkol zástupcom stredných odborných škôl spoluprácu pri príprave vzdelávacích programov a pomoc pri praktickom odbornom vzdelávaní žiakov, ktorú pripravuje spolu s ďalšími odborníkmi z brandže.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie